Dnes aktuálne Bruno Horecký

V boji proti koronavírusu

Ako sme už viac razy avizovali, v spolupráci satiricko-humoristického portálu Humorikonu s Galériou kresleného humoru a Mestským kultúrnym strediskom v Novom Meste nad Váhom sa podarilo v exteriéri mesta zorganizovať výstavu pod názvom Súčasná doba očami karikaturistov. Vzhľadom na karanténne opatrenia a nemožnosť verejne sa stretávať pri rôznych kultúrno-spoločenských udalostiach rozhodli sa organizátori do Nového Mesta nad Váhom „doniesť“ jeho občanom i náhodným návštevníkom trošku umenia v podobe humoru. Netradičnou výstavou vyjadrili solidárnosť v ťažkých časoch, ktoré prežívame. Hovorí sa, že humor lieči. V týchto dňoch, a to na celom svete, potrebujeme všetci najmä veľa zdravia a podaktorí i konkrétne uzdravenie. Organizátorom pouličnej výstavy podali pomocnú viacerí karikaturisti i píšuci autori (Ľubomír Kotrha, Vladimír Pavlík, Roman Sika, František Bojničan, Bruno Horecký, Marie Plotěná, Jiří Srna a mnohí ďalší). Slovnými textami prispeli tvorcovia Humorikonu Eva Jarábková, Ľubo Majer, Ján Grešák, Pavol Janík, Milan Kenda, Milan Kupecký, Milan Hodál a Štefan Švec. Výstava je nainštalovaná v exteriéri. Využité boli na to reklamné plochy mestského kultúrneho strediska na priečelí budovy, ďalej vo vitrínach pri obchodnom dome Jednota a presklenom vstupe do spoločenského domu. Za samotnú realizáciu výstavy treba poďakovať osobne výtvarníkovi Jozefovi Šišovskému a vedúcemu Kina Považan Jozefovi Nováčekovi a okrem Humorikonu samozrejme riaditeľke Galérie kresleného humoru Márii Volárovej, ktorí sa angažovali najmä v technicko-organizačnej práci. A tak v rámci jarnej prechádzky sa môžu okoloidúci pri vystavovaných humorných obrázkoch a textoch na tému koronavírus na chvíľu zastaviť, možno i pousmiať, zamyslieť sa a najmä sa povzbudiť do dní, ktoré nás ešte len čakajú. Poprajme si navzájom dobrú náladu, radosť, optimizmus, nádej a humor! A najmä zopár nových obrázkov od humoristu Bruna Horeckého na tému koronavírus.

Bruno   Horecký

————————————————————

PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránky.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
Môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
————————————————————

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.