Dnes aktuálne Eva Jarábková Chabadová

Eva Jarábková Chabadová je emeritnou učiteľkou, poetkou a humoristkou, členkou Fóra humoristov pri KJF v Trnave. Dlhodobo publikuje epigramy a aforizmy v Regionpresse Trnavsko, kde má stálu rubriku “ Možno je to tak“ a ostatné tri roky v Bumerangu, humoristickej prílohe denníka Šport v Literárnom týždenníku a v Humorikone. Je autorkou štyroch kníh, dvoch zbierok poézie a dvoch kníh epigramov v poradí: Ži hlavou, V pondelok doma nebudem, Dve z jednej strany a Možno je to tak. V rámci FH píše scenáre k programom v KJF, ktoré zároveň moderuje. Vyznáva filozofiu, že nesmieme mlčať, lebo hovoriť môžeme na rôzny spôsob, ale mlčíme všetci rovnako. Keďže sa podieľa výraznou mierou na tvorbe Humorikonu, zaraďujeme jej ďalší príspevok:

Sme lepší ako Amazon

Šéf Amazonu prisľúbil desať miliárd dolárov na boj proti klimatickým zmenám. Ale my sme lepší, za púhych dvanásť miliónov šesťsto tisíc, ktoré sme investovali do volieb, nastalo v spoločnosti veľké ochladenie.
Keby sme mali na Slovensku ľadovec, tak sa okamžite prestane roztápať. Malo by to byť naopak, lebo tou mladou horúcou krvou a silou, ktorá chce ísť do toho, do riešenia problémov, by malo prísť k všeobecnému otepleniu, ale nie je to tak. Pred dvomi rokmi išiel do toho, do riešenia problémov, mladý človek, Ján. A nemal to ako volebný program, ale ako program mravný. Rozdávajúc predvolebné plagáty na zhromaždeniach za Jána a Martinu, sme ten pomyslený ľadovec udržali nadlho na bode mrazu.

Za Jána a Martinu
Len slová, slová, slová
a svet nie je o moc lepší ako predtým,
len kto tretí,
obetuje zajtra svoje vlastné deti.

MDŽ vo februári
K istému víťazstvu SMER mieri,
už na Valentína rozdával
ženám k MDŽ bonboniéry.

USMERnenie
Pre voličov prišlo k zmene
a že im štát žičí, tak tí v zahraničí,
dostanú lístky už vyplnené.

Nedocenení
Národné ocenenia, aj tituly, „hrdinom “ padli,
na rozdiel od Jánošíka, veľmi dlho kradli.
Eva Jarábková Chabadová

———————————————————————————————-

PODPORTE naše spoločné humoristicko – satirické nezávislé médium…

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na spravovanie a skvalitňovanie stránok Humorikonu. Aj malá čiastka dostatočne pomôže. Ak máte záujem finančne podporiť tento projekt – HUMORIKON, môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:

IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499. Ďakujeme!

Príjemné čítanie!
———————————————————————————————-

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.