Dnes aktuálne GABRIELA ROTHMAYEROVÁ

Moc a pomoc zábavných médií

(Prevzaté z Nového Slova)

Ja to vtipné, suplujú Humorikon

Natália Blahová bola po premiére politického filmu Sviňa zhrozená. Pred plátnom sa ukláňal jej bývalý kolega a šéf strany SaS. Film rozpráva o mafiánovi s veľkým bruchom, ktorý celý svoj život trávil s mobilom v ruke a hovoril do neho všetko, čo, kde a s kým dohadoval.
Bývalá poslankyňa za SaS, dnes kandidátka za DS, na svoj facebookový profil napísala: „Už nebudem mlčať!“ Lebo podľa nej nebol Richard Sulík na raňajkách s teraz súdeným bývalým novinárom Marianom Kočnerom raz, ale najmenej trinásťkrát.
Nie je to novinka, Kočner sám o svojich stykoch so Sulíkom hovoril na tlačovke. Tvrdil, že sa poznali od roku 2010, podľa vlastných slov mu pomáhal aj v parlamentných voľbách. Ale kto by už pozeral staré tlačovky! A ešte Kočnerove, nie?
Pre Blahovú musí byť nepríjemné poznanie, že líder SaS napriek jej zhrozenému výroku, ktorý ešte rozvinula a zabalila do vety: „Skončil si, preceda!“, neskončil. Aký to rozdiel oproti blogu o Čistom dni, ktorým sa – podľa Sulíka – „urobila“! Sú informácie a informácie, sú novinári a novinári.


Igor Matovič o sebe rád hovorí, ako už desať rokov udatne bojuje. No mohol by si aj pľúca vykričať, ak by na jeho strane rovnako urputne nebojovali médiá. A pravicová opozícia by ani v tom pamätnom roku 1998 nebola porazila Vladimíra Mečiara bez Markízy a jej vtedajšieho majiteľa Pavla Ruska. Dávno predtým „urobil“ pred budovou Slovenskej televízie Rusko z Mikuláša Dzurindu lídra. Sám na to vo svojej knihe Markíza, politika a mafia spomína.
K Ruskovi sa nedalo prísť len tak. Stretnutie dohodol bývalý zväzák bývalému zväzákovi a doviedol ho k bývalému zväzákovi. Mali spoločný záujem: Rusko mal záujem o zmenu vlády, lebo sa obával Mečiarovej pomsty, Dzurinda mal zasa záujem vládnuť. Potreboval sa prebojovať na čelo opozície.
Rozhovor bol najprv len taký informačný, Dzurinda spomenul, že rád beháva a chystá sa na maratón v Košiciach. „Super, urobíme súťaž. Najlepšie o auto. Otázka bude znieť asi takto: Zabehne líder opozície Mikuláš Dzurinda Medzinárodný maratón mieru pod 3 hodiny a 30 minút? Ako cenu dáme nový SEAT. Denne nasadíme tak sedem-osem upútaviek.“
Klaplo to, z pomerne neznámeho štvorpercentného kádeháka sa stal v priebehu súťaže politik so 40-percentným výtlakom. Ruka ruku umyla.
Na Andreja Kisku teraz nejaký oplan nastražil video, v ktorom sa ľudia so špinou za nechtami bavia aj o exprezidentovej údajnej špine za nechtami. Spriaznené médiá okamžite vytiahli manikúru a špinku vyčistili dočista dočista. Kto spolupracuje, s tým spolupracujú. Robia tak trochu politiku. Igora Matoviča tak dlho odtláčali od stola, až sa sám posadil za vrchstôl.
V starej budove Slovenskej národnej rady na Župnom námestí novinári poslancom prerástli cez hlavu. Sieň so zatemnenými oknami ako za vojny, silné svetlá namierené na zástupcov ľudu a nad poslednými radmi novinársky balkón. Načo by som sa usiloval byť poslancom, novinár má väčšiu moc, povedal mi jeden bývalý kolega po svojom neúspešnom pokuse vo voľbách…
GABRIELA ROTHMAYEROVÁ

(Text vyšiel na: Pravda.sk 26. 2. 2020)

———————————————————————————————-

PODPORTE naše spoločné humoristicko – satirické nezávislé médium…

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na spravovanie a skvalitňovanie stránok Humorikonu. Aj malá čiastka dostatočne pomôže. Ak máte záujem finančne podporiť tento projekt – HUMORIKON, môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:

IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499. Ďakujeme!

Príjemné čítanie!
——————————————————————————–

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.