Dnes aktuálne Hulli Dagsson, entertainer, filmový kritik a autor úspešných satirických komiksov z Islandu

Ako sme už uviedli v predošlých číslach Humorikonu, prostredníctvom prešovskej Nadácie Ekopolis sa k nám na Slovensko dostal málo známy islandský kreslený humor, ktorý reprezentujú islandskí humoristi Elín Elísabet Einarsdóttir a Hulii Dagsson. Výstavné práce videli už návštevníci festivalu v Spišskej Novej Vsi, na hrade Šariš a v prešovskom klube Libresso. Záverom uplynulého mesiaca ste sa mohli môžete stretnúť s obrázkami islandských protagonistov v ďalšom prešovskom klube Wave CNK, odkiaľ začiatkom septembra putovali karikatúry do slovenských miest Bardejov a Humenné, kde je výstava inštalovaná. Potrvá do 17. septembra.

Keďže nie každý si výstavu môže prezrieť, to platí predovšetkým o záujemcoch zo vzdialenejších miest Slovenska, operatívne a aktuálne sme sa vám snažili i snažíme priblížiť karikatúry oboch autorov v Humorikone. Už i preto, aby ste mohli porovnať výsledky práce našich umelcov – karikaturistov s ich kolegami z ďalekého Islandu. V predošlých číslach Humorikonu (môžete si ich spätne prezrieť) to boli komiksové obrázky Elín Elísabet Einarsdóttir dnes sú to karikatúry Hulii Dagssona:

  Elísabet Einarsdóttir, dnes prinášame obrázky Hulli 

Hulli Dagsson

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.