Dnes aktuálne humorista a publicista Milan Kupecký

Blesky a hromy – Všimli si nás v niektorých slovenských periodikách a médiách ! 

Slovenské aforizmy v srbčine

UVEREJNENÉ V HUMORIKONE, ŠIPAKU, NOVOM SLOVE A V LITERÁRNOM TÝŽDENNÍKU

 

 

 

„Názov antológie slovenského aforizmu v srbčine Munje i gromovi (čiže: Blesky a hromy) sa zrejme vzťahuje na bleskovú duchaplnosť ako jeden zo základných znakov aforistickej tvorby, ale zároveň aj trefne naráža na symboliku názvu slovenskej hymny Nad Tatrou sa blýska. Takmer 300-stranová kniha predstavuje výber z aforistickej tvorby 45 slovenských autorov v preklade do srbčiny a nielenže ide o prvé takéto vydanie v srbskom jazyku – je to prvá antológia slovenského aforizmu vôbec. Do knihy je zaradených vyše 2,5-tisíc krátkych a vtipných výrokov, ktorých autormi sú najznámejší slovenskí aforisti, humoristi a satirici (Tomáš Janovic, Milan Kenda, Milan Lasica, Jozef Bily, Stanislav Radič, Milan Lechan, Ondrej Kalamár, Eva Jarapková-Habadová, Vlado Javorský, Milan Kupecký a mnohí iní) a zastúpení sú aj traja autori zo Srbska: Miroslav Demák a Martin Prebudila zo Starej Pazovy a Števo Bzdilik z Loznice,“ toľko z recenzie, ktorej autorom je Stevan Lenhart a môžete si celú prečítať nižšie.

Dodajme ešte, že antológiu zostavil Aleksandar Čotric a vyšla vďaka prispievateľom a autorom Humorikonu a dobrej spolupráci s časopisom Šipak! – ako napísal Novému Slovu Milan Kupecký.

 

 

 

 

 

 

 

 Milan Kupecký

—————————————————–—-————————————————————
Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, máte možnosť poukázať nám legálne 2% z dane na podporu Humorikonu. Sme riadne evidovaní na daňovom úrade. Prípadne telefonický kontakt: 0907 905 537.
Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na ich skvalitnenie. Mimochodom, zaznamenali sme už 27 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie približne za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Môžete tak urobiť i prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
———————————————————————————————————————

 

 

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments