Dnes aktuálne humorista zo Žiliny Vlado Javorský

Fejtón

…a boh vymyslel aj smútok!

V špirále času sa objavujú názory naplnené činmi, ktoré nesúvisia s inteligenciou človeka, iba s jeho úzkostlivou bezduchosťou a prázdnym dnom duše. Ničiť hodnoty, lebo svet je frustrovaný! Aké prízemné! Nepôjdem ďaleko do histórie, ale nedá mi nespomenúť barbarské výčiny „ husitských bratríkov.“ Lúza stredoveku, čo ničila všetko okolo seba, hoci sama nič nevytvorila. Mestá, hrady, kostoly…Spanilé jazdy mrzačili svet! A čo novovek? Pálenie kníh na hraniciach, likvidácia ideálov a myšlienok. Síce sme toto tmárstvo odsúdili, a to neraz, ale už sme opäť v koži barbarov. Ničíme sochy, symboly minulosti. V akom mene…? Je to frustrácia, lebo na niečom sa lúza vybiť musí…Na niečom, čo sa nedokáže brániť. A čo ničenie posolstiev z dávnej histórie? V mene akéhosi zvráteného náboženstva zmiznú z povrchu zeme odkazy našich šikovných predkov. Sochy hynú, miznú do nenávratna…Je čas, aby sme zaplakali nad osudom, ktorý je pre našu planétu momentálne taký príznačný. Ničíme hodnoty minulosti, ale tí, čo budú čoskoro držať nad nami bič, žiadne hodnoty svetu neprinesú. Vraciam sa do utrpenia temného ranného stredoveku. A nemôžme to nijako zvrátiť, je to schizofrénia doby…Preto boh vymyslel aj smútok! Pre tých, ktorí chápu svoju bezmocnosť. Niekde sme urobili chybu, je čas zamyslieť sa nad tým, kde…

ZA HRSŤ DROBNÝCH…

+ Ústa majú viacero funkcii, ktoré nemožno vypnúť. Napríklad také okno do duše…
+ Ženy majú útle ručičky. Nie každá mužská hruď je dokonale široká.
+ Upaľovanie bosoriek bola reality šou stredoveku, kedy sa do každého realizovaného dielu museli zohnať nové protagonistky.
+ Na alkohole je fascinujúce, že je ho vždy dostatok, pokým sa neobjavia smädní priatelia.
+ Minulosť je prijateľná, ak si ju dokážeme prispôsobiť svojej pamäti.
+ Jedinec ľudstvo nezachráni, ale môže zachrániť aspoň jeho povesť.
+ Viete, že v zásade víťazí ten, koho sa najviac bojíme?
+ Počúvame hlupákov a nepočúvame tých, čo múdro mlčia.
+ Kurča, ktoré sme nezjedli umrelo bez pocty „ Chutné in memoriam…“
+ Láska z nás dokáže urobiť idiotov. Za predpokladu, že sme nimi už predtým neboli!

Vladimír Javorský

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.