Dnes aktuálne Julius Forsthoffer

Najväčší Slovák

Prechádza sa Kiska (tzv. prezident všetkých Slovákov) po Bratislave vediac, že onedlho zakotví v jeho obľúbenom a na podvody ako stvorenom Poprade. A čo nevidí. Nové múzeum s názvom najväčší Slovák a pod tým veľké OK. Vojde do vnútra a …vstup voľný. Poteší sa lebo on veru nemá peniaze len tak na mindrenie. Správca múzea ho pozdraví a on sa vyberie po celej miestnosti si pozrieť čo je to za atrakciu. Z hrôzou zistí, že sponzorom nie je BBC ale obyčajný slovenský ľud.
Zastaví sa pri prvom obraze a na ňom Husák a pod ním tlačidlo OK. Pýta sa správcu, čo je to OK. Stlačte to tlačidlo! A objaví sa nápis „Oddaný komunizmu“, vedľa fotografia Dubčeka, stlačí OK a „Obľúbený kontrarevolucionár“, Mečiar „Odstavený kohút“, Tiso „Obesený klerikál“, ďalej Štefánik „Obeť karambolu “. A zrazu zbadá
súčasné mená Sulík „Ochutnávač kokaínu“, Matovič „Otravný kretén“, Hrušovský „Opitý katolík“, Slota „Ožran klasický“, Kiska sa schuti zasmial a postupuje ďalej, aha Fico „Obirmovaný komunista“, to mu dodalo odvahu postupovať ďalej. Zastane pred obrazom B. Kollára „Obtrtkávač každodenný“, Radičová – konečne žena, netrpezlivo stlačí OK a … „Obecná kurva“, Lajčák „Obdivovaný karierista“. Kiska tak trochu nervózne sa spýta správcu: „A ja tu nie som?“. Ale ste, pán prezident, len sme to nainštalovali nedávno, je to tam v rohu. Podíde Kiska a prezerá si krásnu fotografiu kde je zobrazený niekde na americkej čerpačke, chýba tam ale tlačidlo OK. „A tlačidlo OK ste ešte nestihli namontovať?“ Nie pán prezident, to tam ani nedáme. „A prečo? “ Nie je treba, všetci vedia čo ste zač !

Výroky a Mottá

Nič nie je ťažké pre toho, kto chce ( Nil volenti difficile). M. R. Štefánik

Pravdu je treba povedať len tým, ktorí ju chcú počuť. Seneca

Ako sa v ješivách správne vraví: „Podstatné je nie ČI niečo chápeš, ale AKO to chápeš“
Preto stále platí stalinské: „Kadry (manažment) rešajut vsjo“ (aj komisári pri rátaní volebných hlasov)

Tak ako tolerancia bez hraníc znamená zmiznutie tolerancie tak aj demokracia bez pravidiel znamená zmiznutie demokracie. To iste platí pre slobodu…

Where we want to go and how to get there (kde chceme isť a ako sa tam -k tomu- dostať)

Myslím si, že povstanie (SNP) je jedna vec a spory historikov sú druhá vec. Pozrite sa, dnes ústavní právnici nevedia jednotne vyložiť krátky text zákona. A niekto chce, aby historici jednotne vykladali takú vzdialenú, vnútorne takú kontroverznú udalosť (udalosti), aká sa tu udiala pred sedemdesiatimi rokmi. Martin Lacko,

Jaro, a teba ešte nechytila rezignácia poznania? Tým, že ma dobre pozná, nečakal som to. Nechcem sa tým akosi chváliť. Neviem, či dobre, ale odpovedal som mu: „Janko, tu je rezignácia etiky.“

Morálka je viac než vzdelanosť; doktor Mengele, Anjel smrti, mal vedomostí dosť!

Nemala by si cítiť potrebu vyzerať lepšie iba preto, aby si vyhovela štandardom, ktoré nastavila banda biednych a neistých ľudí, ktorí ťa šikanujú a ktorí ponižujú iných len aby vyzdvihli sami seba. To, čo si o tebe myslia ostatní, závisí od toho, ako vidíš ty sama seba. Sústreď sa na niečo, čo dokážeš robiť lepšie ako iní, pomôže ti to vybudovať si sebavedomie a urobí ťa to silnejšou,

Keď chceš poznať históriu nehľadaj ju v učebniciach dejepisu!

Všetci sme len výsledkom toho, o čom sme rozmýšľali. Budha.

Nezáviď nikomu šťastie; dobrí ľudia si ho zaslúžia a tým zlým aj tak dlho nevydrží.

Život človeka je taký, ako ho vytvárajú jeho myšlienky. MARCUS AURELIUS

Začať žiť zdravo až v zrelom veku je už trochu neskoro. Mladosť si nezachrániš, iba čo si pokazíš starobu.

Ľudská duša je ako porcelánová váza. Môžeš ju oťukávať, no ak raz udrieš silnejšie, rozbiješ ju.

Nikdy sa nehanbi za jazvy na svojom srdci. Sú znakom toho, že ho používaš.

Ži tak, aby si nebol stredobodom pozornosti tam kde si, ale aby si chýbal tam odkiaľ odídeš.

Je ťažké nájsť človeka, pre ktorého vyzeráš vždy dobre, ktorý je k tebe úprimný a milý aj keď má zlý deň.. Človeka, ktorý Ťa bude milovať aj keď sa budete hnevať. Človeka, ktorý Ťa bude držať za ruku v chorobe aj keď budeš mať bolesť na duši… Človeka, ktorý Ťa objíme pred kamarátmi, zavolá Ti, aby počul Tvoj hlas. Človeka, ktorý bude o Teba bojovať a nikdy Ťa za nikoho nevymení…

Život je nezničiteľný, zničená bude len civilizácia. A aby som parafrázoval (kresťanského) astronóma Grygara, je to možno dobre, lebo táto civilizácia je slepou uličkou vývoja.

Tento svet nezničia zlí ľudia, ale tí, ktorí sa na zlo len nečinne pozerajú.  (Albert Einstein)

Život treba žiť s láskou a humorom. S láskou na porozumenie a s humorom na prežitie. Nikto nezostarne preto, že dosiahol určitý vek.

Človek sa stáva starým v tom okamihu, keď stratí svoje ideály.

Myseľ je dôležitejšia ako životný štýl. O hodnote človeka nerozhoduje čo vie, ale ako koná. Nech je každý deň novým začiatkom. Včerajší deň už nezmeníte.

Pribúdajúce poznanie pred nami iba zväčšuje oceán nepoznaného. Pavol Janík

K nezmeneným politickým konštantám patrí skutočnosť, že každý človek v ktorejkoľvek etape vývoja môže slobodne vyjadriť, čo si myslí, ale vždy musí rátať so všetkými negatívnymi dôsledkami.

Ide mi o toto – bez uvedomenia, odvahy, vôle a snahy iných – nerieš problémy iných. A pozor na spasiteľský komplex – je to mocenský komplex.

Bojím sa toho, že bojom proti starej falošnej histórii sa nastolí nová, rovnako falošná alebo ešte falošnejšia.

Nič nové pod slnkom. Časy komunistického prenasledovania a deformácií sú späť. Neschopní, ale ideologicky správne nastavení dostávajú vedúce miesta, nevyhovujúci „nesprávne mysliaci“ sú prenasledovaní. .

Každá totalita (aj demokratická) je uzurpácia jedinej pravdy a moci jednou skupinou „vyvolených a neomylných“. A hlásané slobody a ľudské práva? Prežívame to! Síce všetko môžeme, ale smieme iba to, čo nám dovolia uzurpátori totality (nielen v masmédiách).

Kapitalizmus zničí všetko, to vieme. V mene zisku vydrancuje prírodné zdroje, ľudskú bytosť premení na konzumné monštrum a hlupáci veria, že to je cesta slobody a demokracie.

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje. To je pravdepodobne dôvod, prečo tak málo ľudí rozmýšľa. Henry Ford

Ak je zrejmé, že ciele nemôžu byť dosiahnuté, nezameriavajte sa na ciele, ale na jednotlivé kroky, ktoré vás k nim mali doviesť. Konfucius

Odveká pravda, že v umení, vrátane literatúry -aj politiky-, nie je dôležité čo, ale kto a kde. Pavol Janík

Aj najlepšie myslienky potrebujú správnu chvíľu na to aby vyklíčili a priniesli úžitok. Ak prídu v predstihu zaniknú v zhluku nevedomosti a ignorancie.

Dejiny to je súhrn faktov, ktoré sa uskutočnili, ale dejepis je iba konjunkturálny opis faktov, ktoré sa uskutočnili. Preto treba tie dva pojmy riadne rozlišovať

Národ bez znalosti svojej minulosti nemá ani budúcnosti, ale minulosť aká ona v skutočnosti bola (lebo história sa prekrúcať dá), ale sama sa ona nikdy nemení.

Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu ale nemožno mu vziať históriu,…nemožno mu vyšklbnúť to, čo nosí v duši a vo svojom srdci. (Jozef Cíger-Hronský)

Julius Forsthoffer

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments