Dnes aktuálne Július Forsthoffer

Zaujímavý, hoci nie moc vtipný, no veľmi poučný a pravdivý príspevok, vlastne vtip nám poslal náš čitateľ Július Forsthoffer z Bratislavy:

 

Dva druhy zlodejov

Francois-Marie Arouet, pozoruhodný muž, ktorému hovorili Voltaire, vyriekol mnohé postrehy a výroky čo zostali nesmrteľné, prehlásil aj toto:
*
V živote sa stretnete s dvomi druhmi zlodejov.
Obyčajného, bežného zlodeja, ktorý vám ukradne peniaze, vašu peňaženku, hodinky, vášho koňa atď.
Druhým typom je politický zlodej. Ten vás pripraví o vašu budúcnosť, o vaše sny, o vaše znalosti, ukradne vám váš zárobok, vaše vzdelanie, vaše zdravie, zbaví vás sily a energie a nakoniec aj vášho úsmevu.
*
Veľký rozdiel medzi týmito dvomi druhmi zlodejov je v tom, že obyčajný zlodej si vyberá vás, aby vás pripravil o to čo vám patrí, naproti tomu politického zlodeja, ktorý vás potom pripraví o celú vašu životnú perspektívu, si vyberáte vy sami.
*
Ďalší veľký rozdiel (a nie konečný) medzi nimi je ten, že bežný zlodej je obyčajne políciou stíhaný, zatiaľ čo politický zlodej je obyčajne políciou chránený.

Ing. Július Forsthoffer PhD

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.