Dnes aktuálne Ľubomír Kotrha

Humorista Ľubomír Kotrha z Trenčína, okrem kresleného humoru je aj autorom epigramov, aforizmov, poviedok, scenárov i piesní, z ktorých viaceré získali na amatérských festivaloch v sedemdesiatych rokoch rôzne ocenenia…V rámci slobodného povolania – free lance cartoonist, od roku 1967 publikovaných doposiaľ cca 50 000 kreslených vtipov.
Samostatné výstavy, stručne – Made in Czechoslovakia, Slovakia, Hungary, France, Yugoslavia, Croatia
Prvá kniha kreslených vtipov: DIAGNOZA XY mu vyšla v roku 1980, ďalej, ilustroval ďalších približne dvadsať kníh a kalendárov, a vyhotovil nespočetné množstvo plagátov… Občas sa z jeho tvorby objavuje aj v Čechách, Nemecku a vo Švajčiarsku.
Každoročne sa jeho kresby sporadicky objavujú v 50-tich mestách sveta v rámci kolektívnych výstav. Má bezmála 150 ocenení z medzinárodných súťaží kresleného humoru.
Ten, kto sa zaujíma o slovenský humor a satiru, sú mu tieto krátke údaje o našom špičkovom slovenskom karikaturistovi Ľubomírovi Kotrhovi známe, nielen z nášho Humorikonu, ale aj z jeho obrázkov, ktoré sa objavujú často v Literárnom týždenníku a internetovom Novom Slove. Vieme o ňom aj to že bol vynikajúcim aktívnym futbalistom a musel pre vážne zranenie predčasne zavesiť kopačky na kliniec. Škoda, mohli sme mať aj my slovenského Messiho. No osud človeka je nevyspytateľný a ako dôkaz, že Ľubo, ak ho tak familiárne môžeme osloviť, je športovec telom i dušou a ovláda aj ďalšie športy, ktoré nám priblížil vo svojich obrázkoch:

 

Ľubomír Kotrha

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.