Dnes aktuálne Marián Kamenský

Krátke Curriculum vitae

Humorista Marián Kamenský sa narodil sa v roku 1957 v bývalom Československu. Od roku 1980 žil a pracoval v Hamburgu. Študoval na Vysokej škole výtvarného umenia v Hamburgu. Od roku 2001 pôsobí na Slovensku, konkrétne v Rimavskej Sobote.

Jeho práce boli vystavené

Galerie Schnecke v Hamburgu, Galerie Futurum v Hamburgu, Galerie am Dobach v Wűrselem, Galerie Artica v Cuxhaven, Galerie Stein v Gelsenkirchen, Galerie Das Auge in Lauda, Galerie Amsa v Hamburgu, Galerie Blänsdorf v Hamburgu.

Jeho práce boli uverejnené v zahraničných i domácich časopisoch

DIE ZEIT, Deutsches Allgemeines Sonntagsblatt, Nebelspalter (Schweiz), Psychologie heute, Penthouse, Westermanns Monatshefte, Manager, Eulenspiegel, Kosmos, v bývalých československých – Dikobraz (CZ), Roháč (SK).

Ilustroval aj niekoľko kníh zahraničných autorov i nášho slovenského autora Gabriela Lauba
Autor: Gabriel Laub,
„Gespräche mit dem Vogel“, „Urmenschenskinder“, „Unordnung ist das ganze Leben“, „Gut siehst du aus“, „Urlaub muß sein“, „Die Kunst des Lachens“.
Autor: Rüdiger Nehberg,
„Let´s Fetz“, „Survival Training“.
Autor: Detlef Kaufmann und Christian Kühl,
„Tiersprechstunde“,
Autor: Christian Kühl.

Z ocenení si najviac cení, cenu:
„Türler Pressepreis 1985 in 1985 in Zürich.

Ako je už uvedené v úvode, prispieval aj do pod novembrového Nového Roháča. Dokonca vtedajšiemu šéfredaktorovi Viktorovi Kubalovi mladšiemu (na snímke) dal k dispozícii aj nahrávku karikatúr na svojom  CD-čku, z ktorej vyberáme zopár obrázkov: 

Marián Kamenský

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.