Dnes aktuálne Milan Kupecký

Hoci Slovensko patrí medzi tých pár krajín, ktoré neuznávajú daný štatút štátu Kosovo a Slováci ho chápu ako ulúpené územie USA a hoci ho mnohé štáty doteraz uznali, my Slováci, nie. Dokedy, uvidíme, záleží na politikoch. My sme však humoristi a musíme sa správať neutrálne a keďže patríme do kultúrnej oblasti a podujatie, o ktorom podávame informáciu je skutočná udalosť, navyše za účasti našich kolegov, humoristov takpovediac z celého sveta, tak ho zaraďujeme v našom slovenskom Humorikone. Navyše preto, že na ňom dosiahol medzinárodný úspech náš autor z Hlohovca, tiež člen našej Redakčnej rady František Bojničan. Toľko na vysvetlenie a možno i na ospravedlnenie…

V týchto dňoch sa konal v kosovskom meste Prizrena už 16. ročník Medzinárodnej súťaže kreslených filmov, komiksov a karikatúr. Jej témou boli „Idealista“ a „Zadarmo“. Podujatie možno nazvať aj festivalom, pretože sa na ňom zúčastnili svojimi prácami, možno povedať autori z celého sveta. Z podujatia prinášame niekoľko zaujímavých obrázkov:

Ocenenie, ktoré získal náš karikaturista František Bojničan

Porota mala z čoho vyberať. Prinášame niekoľko náhodne vybraných karikatúr, ktoré poslali do súťaže autori takmer zo všetkých krajín sveta:

Pripravil Milan Kupecký

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.