Dnes aktuálne naši humoristi – karikaturisti

Čo dnes robia naši slovenskí humoristi? Neoddychujú! Tvoria…Svojimi obrázkami do dnešného Humorikonu prispeli Vladimír Pavlík, Ľubomír Kotrha, Bruno Horecký, František Mráz, Andrej Mišanek, Miroslav Ďurža, František Bojničan, Vojtech Haring, Ľubo Radena, Viktor Kubal, Ľubomír Juhás, Vasile Daňut Dumitrescu, Pavol Švancár, Ladislav Belica, Andrej Sekela, Norbert Lehoszky, Jozef Szabo, Peter Zifčák, a P. M. Kubiš.

 

Vybral: Milan Kupecký

Prosíme o 2% z daní, pre fungovanie Humorikonu

Naše Občianske združenie Chýrnik – noviny tolerantnosti, ktoré zastrašuje Humorikon už tri roky za sebou odmietli na „kultúre“ podporiť, pretože bojujeme satirou konkrétne karikatúrou a písaním slovom za spravodlivú spoločnosť, poukazujeme na spoločenské neduhy, bojujeme za lepšie životné prostredie, medziľudské vzťahy, prinášame reportáže z rôznych humoristických podujatí, demaskujeme populizmus a zametanie rôznych káuz pod koberec, ďalej karikuujeme politické udalosti a šírime pravdu. Dávame priestor súčasným, nielen profesionálnym umelcom a archivujeme tvorbu ich predchodcov. Chceme aby Slovensko dosiahlo sociálne spravodlivý model spoločnosti. Môžete nám k tomu napomôcť svojimi 2% z dane pre naše občianske združenie.
Prosíme o 2% DANÍ PRE fungovanie internetového Humorikonu, ktorý dáva priestor na realizáciu a nahrádza niekdajší satiricko – humoristický časopis akým bol napríklad Roháč. Dáva príležitosť aj prispievateľom so zmyslom pre humor a recesiu a čitateľom prináša cez Humorikon satiru a humor z rôznych oblastí spoločenského života v týchto pochmúrnych časoch. Nadväzuje tak na tradíciu, ktorá vymiera spolu s autormi. Apelujeme a prosíme Vás, podporte naše snaženie zachovať tieto tradície, ktoré sa ináč dostanú do zabudnutia.

(Členovia Redakčnej rady Humorikonu)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.