Dnes aktuálne o HUMORIKONE

AVÍZO – KONCEPCIA HUMORIKONU

Vážení humoristi a ľudia so zmyslom pre humor a recesiu. Ako ste mnohí z vás postrehli, internetové noviny HUMORIKON sa nám pomaly rozbiehajú. Uvedomujeme si však, že nie sú bez nedostatkov, najmä čo sa týka menej kvalitných ilustračných obrázkov i niektorých karikatúr. A mnohí z vás ste postrehli ďalšie chyby, či chybičky krásy. Pretože začiatky sú ťažké, čo nie je ospravedlnením, postupne chceme, aby sa kvalita týchto novín zo dňa na deň zlepšovala. Čaro je v tom a určitá prednosť pred printovými médiami, že vieme byť aktuálni zo dňa na deň a nemusíme na svoje „obľúbené“ periodikom miesiac, ba i viac, čakať. Čiže hlavnou doménou je aktuálnosť! Samozrejme, že ciele a méty, ktoré sme si stanovili vrátane koncepcie, ktorú zhruba na začiatok prinášame dnes, by sme bez aktívnej spolupráce všetkých vás, ktorí majú humor a satiru radi, nedosiahli. Preto vás vyzývame na spoluprácu a budeme na každý príspevok, ktorý nám zašlete promptne reagovať. Našťastie s príspevkami si momentálne vystačíme, ale dosiahnuť lepšiu kvalitu, najmä čo sa týka obsahu, nie je možné bez spolupráce s vami. A o to nám všetkým zainteresovaným ide. Blíži sa letné obdobie, ktoré bude bohaté aj na rôzne humoristické, najmä tradičné akcie a podujatia a tak bude o čom písať. Mrzí nás, no neprekvapuje, že mnohí humoristi, najmä profesionálni sa zatiaľ veľmi neangažujú, akoby vyčkávali. Ale na Slovensku je to tak. Treba však zdôrazniť, že hŕstka satirikov, ktorá sadala dokopy, to robí z entuziazmu, čiže zadarmo. Navyše sprevádzkovanie takýchto stránok nebolo bez výdavkov a žiadanú podporu z grantov Ministerstva kultúry SR sme nedostali.
Preto nemáme na honoráre a nemajú ich ani iné redakcie, ktoré nemajú za sebou bohatého „strýčka“, ktorí ich inštruuje i cenzúruje, no my sme zatiaľ nezávislí, i keď de jure závislí na finančnej podpore. A tak naša budúcnosť, osud je, ako sa vraví vo hviezdach. no možno pribudnú raz do kultúrnych inštitúcii aj ľudia s národným cítením, ľudia so zmyslom pre humor a takí, ktorým leží táto časť kultúry na srdci. A navyše budú Slováci. Tým nechceme povedať, že dvere do nášho Humorikonu nebudú mať otvorené a možnosť prezentovať sa Česi, Maďarí, Poliaci, či národnostné, menšinové skupiny.

Prinášame predstavy najbližšej koncepcie, hoci rubriky sú uvedené v HUMORIKONE.
Vždy, každý deň (okrem soboty a nedele) prinesieme vždy aktuálne z tvorby jedného autora a v piatok, fiktívne poskladáme viac materiálov od píšucich i kresliacich autorov do tzv. novín, s názvom „Vybrali sme z Extra Roháča“, kde chceme aktuálne reagovať na život – čo sa deje okolo nás, čo priniesli ostatné dni pre nás občanov, pochopiteľne satirickou formou, domácu i zahraničnú politiku nevynímajúc.
Pre dnešok iba toľko od zostavovateľov Humorikonu, ktorí tvoria Redakčnú radu – Vladimír Pavlík, František Bojničan, Milan Kupecký, František Mráz a do ktorej chceme angažovať dvoch nových členov – Vladimíra Javorského a Andreja Mišaneka.

Mailové adresy na ktoré môžete zasielať príspevky!!!

humorista@milankupecky.eu
admin@humorikon.sk,
humorikon@humorikon.sk,
info@humorikon.sk

(redakcia)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments