DNES AKTUÁLNE PETER RÁZUS, PREDSEDA PREŠOVSKÉHO OBČIANSKEHO ZDRUŽENIA PRERAG

Galeria kýchania mozfgu a History Art & Music klub v Humennom pripravili výstavu poľského autora Dariusza Dabrowského.

Prešovská Galéria kýchania mozgu v spolupráci s History Art & Music klub v Humennom pripravila teda ďalšiu výstavu. Je to prezentácia tvorby poľského autora Dariusza Dabrowského. Treba zdôrazniť, že táto výstava nadväzuje na sériu výstav „ANTIHYBRID“ ktoré sa konali sa konali doteraz vo viacerých mestách Slovenska.

Na margo:

V 21. storočí je vojna nielen ozbrojeným konfliktom, ale aj informačným. Strany konfliktu všemožne bojujú o priazeň verejnosti, čím si vnucujú vlastnú politickú vôľu.
Problém manipulácie verejnej mienky je mimoriadne naliehavý. Destabilizuje spoločnosť a ohrozuje bezpečnosť a demokraciu. Je možné stať sa obeťou informačného útoku pod vplyvom nielen popredných médií, ale aj sociálnych sietí, ktoré sú často zneužívané „trolmi“, snažiacimi sa deformovať názory, myslenie a správanie ľudí. Falošné správy a čierna propaganda sa stali účinným nástrojom hybridnej vojny.
Jedným z protiopatrení je karikatúra, ktorá pomocou satiry zosmiešňuje a upozorňuje spoločnosť na akútne problémy súčasnosti. Výstavy prezentovali doteraz diela ironickej grafiky významných umelcov z 27 krajín sveta, ako Angel Boligan (Mexiko), Bernard Bouton (Francúzsko), Willem Rising (Holandsko), Ali Shafei (Irán), Elena Ospina (Kolumbia), Freddy Willami (USA), Gai Gulbao (Čína) a ďalší.
Peter Rázus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments