DNES AKTUÁLNE PETER RÁZUS Z PREŠOVSKEJ ROZVOJOVEJ AGENTÚRY

Inšpiratívne podujatie

Ako sme vás už informovali, včera sa konalo v bratislavskej  Starej tržnici už avizované tvorivé a inšpiratívne kultúrno umelecké stretnutie a podujatie pod ústredným heslom Týždeň otvoreného vládnutia pod záštitou Úradu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti. Referát Petra Kovaříka zastupujúceho prezidenta policajného zboru SR sa nieslo v znamení boja proti korupcii v právnom štáte. Prítomný bol aj splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl. Inšpirácia, energia a zodpovednosť boli najvýraznejším odkazom podujatia Úradu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti pod názvom Týždeň otvoreného vládnutia. Projekt sa prezentoval medzinárodnou výstavou kresleného humoru Korupcia – skutok sa deje v ktorej sú zastúpení autori, humoristi z celého sveta a bola kompatibilnou súčasťou vystúpenia Petra Kovaříka, zastupujúceho prezidenta policajného zboru SR. Potom nasledovala prehliadky karikatúr v  rámci medzinárodnej výstavy kresleného humoru na túto tému.
Kreslený humor je sociologickou reflexiou stavu spoločnosti v danej dobe a jej vzťahu ku korupcii, pomôže pri podpore formovania verejnej mienky v boji proti občianskej ľahostajnosti voči tomuto javu. Výstava Korupcia skutok sa deje je súčasťou projektu Prešovská participatívna platforma , ktorý je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Efektívna verejná správa. Nadväzuje na preventívno vzdelávacie aktivity realizované už od roku 2017 uskutočnené na stredných vysokých školách po celom Slovensku a realizované v spolupráci s Úradom vlády – sekciou prevencie korupcie a krízového manažmentu a s veľvyslanectvom USA v Bratislave, lektorovaný generálnym riaditeľom sekcie plk. JUDr. Petrom Kovaříkom a policajným splnomocnencom FBI Derekom McGraw. Výstavná kolekcia pozostáva z 80 výtvarných prác, ktoré boli vybrané do súťaže medzinárodnej výstavy kresleného humoru a zastupujú domácich i zahraničných autorov ako napríklad Vladimir Kazanesky, Elrayach Ombaddi, Roman Peshkov, Mileta Miloradovic, Oleksy Kustovsky, Marcin Bondarovicz, Andrej Mišanek, Bobo Pernecký a mnohí ďalší. Prehliadku karikatúr sme priniesli v predošlých číslach. Teraz prinášame zopár obrázkov z podujatia:

Zastupujúci prezident policajného zoru SR Peter Kovařík počas odbornej prednášky

Z diskusného vystúpenia splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martina Giertla, vľavo Matej Dubovský, riaditeľ odboru OP  EVS 

Prehliadka vystavovaných prác v intenciách koronavírusových bezpečnostných opatrení

 

Organizátori a protagonisti podujatia vrátane vzácnych hostí

Pripravil: Peter Rázus

—————————————————–—-————————————————————

Ešte stále môžete poukázať na podporu Humorikonu 2% z dane. Sme registrovaní na daňovom úrade…

Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, zaznamenali sme vyše 22 000 vzhliadnutí !!!
Môžete tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499

Ďakujeme!
————————————————————————————————————————

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.