Dnes aktuálne ponuka zo Srbska aj pre našich autorov – súťaž o Literárnu cenu

Úvodná stránka / Ples v Elemire / Magazín Shipak / humor / konkurs / Konkursi / satira / Shipak / sipak.rs /SÚŤAŽ o Literárnu cenu „Stevan Sremac“ za diela humoristicko-satirického žánru (próza, poézia, aforizmy)

SÚŤAŽ o Literárnu cenu Stevana Sremca za diela humoristicko-satirického žánru (próza, poézia, aforizmy 
Srbský satiricko-humoristický ŠIPAK 

Príležitosť aj pre našich slovenských aforistov!

Miestne spoločenstvo Elemír a Kultúrne centrum Banát v Srbsku v rámci kultúrneho podujatia PLES V ELEMIRI – SREMČSKÉ DNI SRBSKO vyhlasujú (oznamujú) medzinárodnú 

SÚŤAŽ

o literárnu cenu Stevana Sremca za diela humoristicko-satirického žánru (próza, poézia, aforizmy).

Objem každého diela, ktoré sa uchádza o ocenenie, nesmie presiahnuť 12 strán textu (10 bodov) v próze, pričom básnické diela možno okrem jedného názvu poslať v cykle do desiatich básní. Počet aforizmov je obmedzený na desať strán.

Príspevky musia byť nepublikované, podpísané menom a priezviskom autora s údajom o adrese a telefónnom čísle autora. Právo zúčastniť sa majú všetci autori z tuzemska i zo zahraničia, opätovne sa môžu zúčastniť aj autori ocenení v predchádzajúcich súťažiach.

Termín odovzdania prác do súťaže je 10. júna 2022 . Príspevky zasielajte výlučne v tlačenej forme na adresu: Miestne spoločenstvo Elemir, ul. Žarka Zrenjanina č. 49, 23208 Elemir, SRBSKO s označením „Do literárnej súťaže PLES V ELEMIRU 2022“.

Celkovo budú udelené tri ceny: Prvá vo výške 50 000,00 dinárov, druhá vo výške 30 000,00 dinárov a tretia vo výške 20 000,00 dinárov.

O oceneniach rozhodne porota v zložení: Uglješa Šajtinac, Srđan Tešin a Jelena Blanuša. Slávnostné odovzdanie cien sa uskutoční 24. júna 2022, v rámci programu podujatia „Ples v Elemíre – Sremské dni“ v Elemire. O výsledku súťaže budú organizátori informovať autorov aj na stránkach Humorikonu.

Srbské noviny ŠIPAK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments