Dnes aktuálne slovenský humorista a grafik Ivan Kováčik

 Vážení slovenskí humoristi, ako vidíte, žiaľ sme slabí a musíme to trápenie ukončiť…
Vážený žiadateľ,
dovoľujeme si Vás informovať, že na základe hodnotenia žiadostí o finančnú podporu z verejných zdrojov poskytovaných Fondom na podporu umenia, ktoré boli podané v rámci výzvy č. 1/2021: program 2.3.2 – Vydávanie internetových časopisov, odbornou komisiou a rozhodnutím riaditeľa Fondu na podporu umenia Vaša žiadosť „Humorikon “
zaregistrovaná pod č. 21-232-00086 nebola podporená.
Bodové hodnotenie a písomný komentár členov odbornej komisie, ktorí žiadosti hodnotili, bude zverejnené v registračnom systéme FPU.
Toto rozhodnutie Fondu na podporu umenia je konečné a podľa článku 4 bodu 8 Zásad poskytovania finančných prostriedkov z Fondu na podporu umenia proti tomuto rozhodnutiu sa nemožno odvolať.
S pozdravom,
Mgr. Jozef Kovalčik, PhD.
riaditeľ Fondu na podporu umenia
Odôvodnenie zamietnutia: Odborná komisia odporúča žiadosť nepodporiť vzhľadom na nepresvedčivú kvalitu a formálne prevedenie webu.
No comments – bez pripomienok !!!

Najlepšie karikatúry a karikaturistov na celom svete nájdete na iránskom webe…

V krátkosti o iránskej karikatúre a umení v tejto krajine

Od roku 2000 každý deň poskytuje iránska webová stránka najnovšie správy, trendy a nápady týkajúce sa karikatúr! Sú adresované všetkým milovníkom karikatúry na celom svete. Z našich, slovenských sa na tejto stránke ako prví objavili, vrátane karikatúr – Ľubomír Kotrha, Vladimír Pavlík, Ivan Kováčik a Jozef Gruspier. Iránsky web je skromným trojnásobným víťazom čestného titulu: „Najlepší kreslený web na celom svete“. Irán má v súčasnosti ako umelecká krajina v globálnom priestore 10 najlepších galérií súčasného umenia. Umelci v Iráne reagujú na politické tlaky, ktoré vedú k rozmanitej a rýchlo rastúcej scéne súčasného umenia. Iránske umenie sa postupne stalo silným medzinárodným uchádzačom na trhu s umením a stabilizovalo si vo svete pozíciu na scéne súčasného umenia. Autori, ktorých tvorbu z webu sme vám už v Humorikone priblížili boli Ľubomír Kotrha, Vladimír Pavlík a Jozef Gruspier. Teraz uverejňujeme obrázky z tvorby prevzaté z iránskom webu od ďalšieho nášho slovenského karikaturistu z Bratislavy Ivana Kováčika.
Najskôr krátke curriculum vitae autora prevzaté z iránskeho webu: Ivan Kováčik sa narodil 14. 8. 1959. Venuje sa kresbe karikatúr, brožúr a voľnej grafike. Najvyužívanejšou jeho technikou pri práci je lept. Na doplnenie, autora slovenského karikaturistu Ivana Kováčika poznáme najmä ako dlhoročného prispievateľa do bývalého slovenského satiricko-humoristického časopisu Roháč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ivan Kováčik
—————————————————–—-————————————————————
Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, máte možnosť poukázať nám legálne 2% z dane na podporu Humorikonu. Sme riadne evidovaní na daňovom úrade. Prípadne telefonický kontakt: 0907 905 537.
Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na ich skvalitnenie. Mimochodom, zaznamenali sme už 27 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie približne za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Môžete tak urobiť i prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
———————————————————————————————————————

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments