Dnes aktuálne slovenský humorista a publicista Alexander Scholz

 Vážení slovenskí humoristi, ako vidíte, žiaľ sme slabí a musíme to trápenie ukončiť…
Vážený žiadateľ,
dovoľujeme si Vás informovať, že na základe hodnotenia žiadostí o finančnú podporu z verejných zdrojov poskytovaných Fondom na podporu umenia, ktoré boli podané v rámci výzvy č. 1/2021: program 2.3.2 – Vydávanie internetových časopisov, odbornou komisiou a rozhodnutím riaditeľa Fondu na podporu umenia Vaša žiadosť „Humorikon “
zaregistrovaná pod č. 21-232-00086 nebola podporená.
Bodové hodnotenie a písomný komentár členov odbornej komisie, ktorí žiadosti hodnotili, bude zverejnené v registračnom systéme FPU.
Toto rozhodnutie Fondu na podporu umenia je konečné a podľa článku 4 bodu 8 Zásad poskytovania finančných prostriedkov z Fondu na podporu umenia proti tomuto rozhodnutiu sa nemožno odvolať.
S pozdravom,
Mgr. Jozef Kovalčik, PhD.
riaditeľ Fondu na podporu umenia
Odôvodnenie zamietnutia: Odborná komisia odporúča žiadosť nepodporiť vzhľadom na nepresvedčivú kvalitu a formálne prevedenie webu.
No comments – bez pripomienok !!!

Vážená redakcia Humorikonu!

Potešilo ma, že sa vám touto cestou môžem pochváliť a zároveň potešiť s čitateľmi i autormi Humorikonu s informáciou z vydavateľstva TRIO Publishing. Ako prvý titul v tomto roku – 2021 vyšla vo vydavateľstve TRIO Publishing moja knižka, respektíve banskobystrického autora Alexandra Scholza pod názvom Obliekla sa holá veta. Zaradil som do nej výber aforizmov, afórizmy, epigramy aj sentencie, až z toho vyšla útla knižka, ktorej obsah nielenže pobaví, ale vedie aj k zamysleniu. Mnohí poznáte moje pôsobenie v literárnych časopisoch, zborníkoch, internetových periodikách, z Facebooku…

Tí, ktorí o tvorbe Alexandra Scholza, nášho neúnavného autora viete menej, prinášame jeho literárny portrét. Alexander Scholz získal v celoslovenských literárnych súťažiach (próza) viacero významných ocení ako sú Villa Zerna (2019) Horné Srnie, Dúhová lampa (2017, 2018) Žilina, Tak píšem ja (2018, 2013) Žiar nad Hronom, Literárny Zvolen (2017), Literárny salón (2015) Trnava, Krídla Ivana Laučíka (2015) Liptovský Mikuláš, Petržalské súzvuky F. Urbánka (2015) Bratislava, Literárny Boom (2014) Dubnica nad Váhom.
V pardubickom literárnom časopise Partonyma publikoval poviedku V zajetí (2017) a v časopise Literárny týždenník Spolku slovenských spisovateľov poviedku Stretnutie (2019). V tomto časopise je tiež pravidelným prispievateľom aforizmov v časti LiTERÁRIUM.
V časopise Romboid mu vyšli dve poviedky – Impresário a Na brehu jazera (2020). Svojou poviedkovou tvorbou sa prezentuje v zborníkoch literárneho klubu Litera2 v Banskej Bystrici. V literárnych programoch organizovaných v Slovenskom dome v Prahe sa prezentuje svojou aforistickou a tiež poviedkovou tvorbou. Nás teší, že je aktívnym prispievateľom aforizmov v internetovom časopise HUMORIKON. Ak máte o knižku záujem, môžete si ju objednať na info@triopublishing.sk

Zopár myšlienok z mojej novej knihy:

Mne vlak v živote neutečie, ten môj pravidelne mešká.

Zmysel života nájdený v kuchárskej knižke, vyhovie len nášmu apetítu.

Detský úsmev je perlou na náhrdelníku rodičovských starostí.

Hľadal príležitosť pre potešenie, našiel len erotogénne zóny.

Keď prehovorí ticho, každé slovo je už zbytočné.

Obyčajné bláznovstvá nás vyslobodzujú zo zajatia predpísaných normálností.

Zrnko múdrostí vyrastie len tam, kde hlúposť nemá šancu rozsievať.

Koľkokrát už zvíťazila pravda, ktorá nemala pravdu?

Otázky, ktoré mi ustavične kladie život, považujem za zasahovanie do môjho súkromia.

Niekto sa červená, keď sa hanbí, ja sa hanbím, keď sa červenám.

Konečne sa osamostatnil, nemá už ani jedného priateľa.

Vo svojich úvahách zašiel tak ďaleko, že cestou naspäť zablúdil.

Keď niečo povieme tak, ako sme nemysleli, nič sa nezmení na tom, čo s tým spôsobíme.

Teší sa z bezproblémovej súčasnosti. Omyly z minulosti napraví v budúcnosti.

Zažil dvojnásobnú radosť: má sa dobre, a nikto mu to nezávidí.

Vie sa pohybovať vo vysokých kruhoch. Tam na neho hocikto nedočiahne.

V lotériách existujú náhody, lebo všetci veria, že raz zákonite vyhrajú.

Nie všetko stačí len odhadnúť, niečo treba aj presne vedieť.

Kúsok šťastia nám nestačí, z neho sa nezbláznime.

Generačné rozdiely sú stále tie isté, len generácie sa menia.

Alexander Scholz
—————————————————–—-————————————————————
Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, máte možnosť poukázať nám legálne 2% z dane na podporu Humorikonu. Sme riadne evidovaní na daňovom úrade. Prípadne telefonický kontakt: 0907 905 537.
Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na ich skvalitnenie. Mimochodom, zaznamenali sme už 27 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie približne za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Môžete tak urobiť i prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
———————————————————————————————————————

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments