Dnes aktuálne slovenský karikaturista Bruno Horecký

Bruno Horecký, vyštudovaný pedagóg, je karikaturistom a ilustrátorom, tiež zostavovateľom i šéfredaktorom časopisu Fľak. Narodil sa roku 1966 v Martine, kde doteraz žije a tvorí. Od roku 1986 pravidelne publikuje v slovenských printových médiách. Tisícky jeho kresieb a komiksových obrázkov boli uverejnené v rôznych novinách a časopisoch.
V roku 1991 uspel v celoslovenskom konkurze na Kolibe na post animátora kreslených filmov, kde ale nikdy nenastúpil… Od roku 1992 vychádzal týždenne jeho „komiksový strip“ Jožko Fľak – super žiak, za obdobie ôsmich rokov to bolo štyristo komiksov.
V roku 1998 v Martine bol krstným otcom časopisu Fľak, ktorý vychádza ako celoslovenský „imidžový mesačník pre deti od 0 do 99 rokov“. Popritom zostavuje a ilustruje, dvakrát ročne, v spolupráci s mestom Martin časopisy pre martinských žiakov a pedagógov.
Bruno Horecký doteraz ilustroval dve desiatky kníh pre deti, satirikov, politikov, atlétov, lekárov, lekárnikov, humoristov, záchranárov, učiteľov a školákov. Viac ako desať rokov spolupracuje s publicistom a aforistom Julom Ondrejom, s ktorým spolu zostavili už deväť aforist Slovensku – so satirickým názvom Škola prehrou. Nás teší, že ako „roháčovec“ prispeva pravidelne, ako významná slovenská humoristická osobnosť, do našich internetových novín HUMORIKON.
Jeho mottom je: Smejme sa dnes, lebo zajtra bude neskoro!
Dnes vám ponúkame opäť zopár jeho nových kresieb na aktuálnu tému dneška:

Bruno Horecký

————————————————————
PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránky.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže. Mimochodom, zaznamenali sme už vyše 16 000 vzhliadnutí !!!
Môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
—————————————————–

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.