Dnes aktuálne slovenský karikaturista Jakub J. Suchý

Curriculum Vitae

Slovenský karikaturista Jakub J. Suchý (pod pseudonymom ÝCHUS) sa narodil v roku 1966 v Bratislave. Doteraz publikoval v slovenskej periodickej tlači (časopisy a noviny) od roku 1989, v chronologickom poradí: Roháč, Zmena, Kocúrkovo, Slobodný piatok, Zenit, Národná obroda, Výber, Zebra, Aréna, Javisko, Nové slovo, Nedeľná pravda, Smena na nedeľu, Bumerang, Euroreport, Modrý plameň, Fifík, Bumerang (príloha Športu) a Humorikon.
Zúčastňuje sa na karikaturistických súťažiach od roku 1987, a to na Slovensku, v Česku, Turecku, Belgicku, Chorvátsku, Rumunsku, Srbsku, Taliansku a Španielsku vrátane publikácií vo výstavných katalógoch.
Spomedzi výsledkov: Víťaz Grand Prix 3. ročníka súťaže „Zlatý súdok“ v Prešove v roku 1997. Participuje na kolektívnych výstavách od roku 1989 na Slovensku, v Česku, Belgicku a v Grécku. Zúčastnil sa v roku 1999 na personálnej výstave v Slovenskom plynárenskom múzeu (SPP) v Bratislave. Ilustroval niekoľko kníh a kalendárov a je publikovaný aj na portáli cartoongallery.eu. Od roku 1989 je členom Klubu bratislavských karikaturistov (KBK). Dnes prinášame niekoľko jeho aktuálnych príspevkov:

Jakub J. Suchý

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.