Dnes aktuálne slovenský karikaturista Vladimír Pavlík

Najlepšie karikatúry a karikaturistov na celom svete nájdete na iránskom webe…

O iránskej karikatúre

Od roku 2000 každý deň poskytuje iránska webová stránka najnovšie správy, trendy a nápady týkajúce sa karikatúr! Sú adresované všetkým milovníkom karikatúry na celom svete. Z našich, slovenských sa na tejto stránke ako prví objavili, vrátane karikatúr – Ľubomír Kotrha, Vladimír Pavlík, Ivan Kováčik a Jozef Gruspier. Iránsky web je skromným trojnásobným víťazom čestného titulu: „Najlepší kreslený web na celom svete“. Profil prvého nášho autora, ktorého tvorbu z webu sme vám už v Humorikone priblížili bol Ľubomír Kotrha. Teraz uverejňujeme obrázky z tvorby figurujúcej na iránskom webe od ďalšieho nášho karikaturistu, ktorý momentálne patrí medzi našich najlepších – Vladimíra Pavlíka. 

Najskôr krátke curriculum vitae autora prevzaté z iránskeho webu

Slovenský karikaturista Vladimír Pavlík sa kreslenému humoru venuje od roku 1970. Svoje obrázky publikoval vo viacerých periodikách, ilustroval niekoľko kníh, vrátane detských. Získal množstvo ocenení doma i v zahraničí (Taliansko, Brazília, Japonsko, Nemecko, Irán, Holandsko, Česko, Čína atď.) Jeho diela sú majetkom niekoľkých zahraničných galérií zaoberajúcich sa karikatúrou a humornou karikatúrou. Originálny slovenský rekord vytvoril v lete 2007 na Kolonádnom moste v Piešťanoch, kde za 60 minút načrtol 54 kreslených karikatúr, čo je zaznamenané aj v Knihe slovenských rekordov.
Vladimír Pavlík, vynikajúci karikaturista, držiteľ doteraz neprekonateľného (a ťažko prekonateľného) slovenského rekordu v karikatúrnej rýchlej kresbe, sa tomuto žánru venuje už niekoľko desaťročí. Vytvoril si vlastný, nezameniteľný rukopisný štýl kresby. Jeho humor je láskavý, osviežujúci, nenásilný a ľahko zrozumiteľný.
Je to vlhkosť (humor – vlhkosť), ktorá umožňuje, aby radosť zakopaná v našich srdciach opäť vypučala a rozkvitla v spontánnom úsmeve. Odvtedy musíte pracovné výstavy Vladimíra Pavlíka navštíviť bez masky a môžete sa – usmievať.
Možno to nemôžete urobiť inak, keď sa pozeráte na seriózny humor tohto grafika.

Vladimír Pavlík

————————————————-
PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, doteraz sme zaznamenali vyše 26 000 vzhliadnutí !!!

Môžete tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
………………………………………………………

 

 

 

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *