Dnes aktuálne srbský časopis Šipak

Domov / Humor / Medzinárodný časopis pre humor a satiru Sipak / Milan Kupecki / Milan Kupecky / nová kniha / satira / Sipak / sipak.rs / SÚČASŇUJEME KNIHU MILANA KUPECKA VLADIMIR PAVLIK „SME NIELEN PRE PRIATEL’SKE OVZDUŠIE!“, 2018 ( NA SLOVENSKU)
SÚČASNOU KNIHU MILANA KUPECKYHO A VLADIMIRA PAVLIKA „VÁŠ NIELÉN ZA PRIATEĽNÉ PROSTREDIE!“, 2018 (na Slovensku).


ШИПАК 

 Ekológia celosvetovým problémom dneška číslo jeden

Ovzdušie, voda, horniny, pôda i samotné organizmy to všetko je patrí medzi zložky a je súčasťou životného prostredia. Životné prostredie alebo zriedkavo environment je všetko to, čo vytvára prirodzené podmienky existencie organizmov vrátane človeka a je predpokladom ich ďalšieho vývoja. Inými sovami je to súbor všetkých spomínaných činiteľov s ktorými je živý subjekt obklopený. Vo funkčnom ponímaní je životné prostredie súhrn materiálnych zložiek sveta, prírodných i umelo vytvorených, v ktorých a za pomoci ktorých si človek uspokojuje svoje materiálne a duchovné potreby, čím ich mení, pretvára a súčasne vytvára materiálne podmienky svojho ďalšieho života a života budúcich generácií. Životné prostredie je jednou z určujúcich zložiek kvality života spoločnosti. Toľko definícia.
Žiaľ, človek ako živá bytosť na tomto svete tým, že uspokojuje svoje predovšetkým materiálne potreby mení životné prostredie s výrazne narušuje a mení prirodzenú ekológiu. Keďže nastali výrazné zmeny, najmä čo sa týka klimatických, ľudia, najmä kompetentní sa prebúdzajú, takpovediac v hodine dvanástej a bijú na poplach. Písať o znečistenom ovzduší o devastácii prírody, najmä výrube lesných porastov, ktoré produkujú kyslík, o znečistení vodných tokov, množiacom sa odpade, pribúdajúcom otepľovaní Zeme a podobne je takpovediac nosením dreva do lesa. Takmer všetky štáty, okrem USA prijali rôzne opatrenia vtesnané do celosvetových dohôd, ktoré sa jednotlivé krajiny zaviazali striktne dodržiavať a takpovediac svet sa dostal v tomto smere varovne do pohybu a začal uskutočňovať rôzne opatrenia takmer na každom úseku spoločenského života. O tom je aj táto dvoj kniha autorskej dvojice našich humoristov.

 Domov / udalosti / udalosti / humor / Medzinárodný denník humoru a satiry Šipak / satira / Šipak / sipak.rs / novinky /PRACOVNÁ SOBOTA

PRACOVNÁ SOBOTA

Srbský časopis Šipak

3 komentáre

  1. Julius Forsthoffer 3. októbra 2019 Odpovedať
  2. Jaroslav Husár 3. októbra 2019 Odpovedať
  3. Jožo Lang 30. septembra 2019 Odpovedať

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.