Dnes aktuálne srbský časopis Šipak

Domov / Humor / Medzinárodný časopis pre humor a satiru Sipak / Milan Kupecki / Milan Kupecky / nová kniha / satira / Sipak / sipak.rs / SÚČASŇUJEME KNIHU MILANA KUPECKA VLADIMIR PAVLIK „SME NIELEN PRE PRIATEL’SKE OVZDUŠIE!“, 2018 ( NA SLOVENSKU)
SÚČASNOU KNIHU MILANA KUPECKYHO A VLADIMIRA PAVLIKA „VÁŠ NIELÉN ZA PRIATEĽNÉ PROSTREDIE!“, 2018 (na Slovensku).


ШИПАК 

 Ekológia celosvetovým problémom dneška číslo jeden

Ovzdušie, voda, horniny, pôda i samotné organizmy to všetko je patrí medzi zložky a je súčasťou životného prostredia. Životné prostredie alebo zriedkavo environment je všetko to, čo vytvára prirodzené podmienky existencie organizmov vrátane človeka a je predpokladom ich ďalšieho vývoja. Inými sovami je to súbor všetkých spomínaných činiteľov s ktorými je živý subjekt obklopený. Vo funkčnom ponímaní je životné prostredie súhrn materiálnych zložiek sveta, prírodných i umelo vytvorených, v ktorých a za pomoci ktorých si človek uspokojuje svoje materiálne a duchovné potreby, čím ich mení, pretvára a súčasne vytvára materiálne podmienky svojho ďalšieho života a života budúcich generácií. Životné prostredie je jednou z určujúcich zložiek kvality života spoločnosti. Toľko definícia.
Žiaľ, človek ako živá bytosť na tomto svete tým, že uspokojuje svoje predovšetkým materiálne potreby mení životné prostredie s výrazne narušuje a mení prirodzenú ekológiu. Keďže nastali výrazné zmeny, najmä čo sa týka klimatických, ľudia, najmä kompetentní sa prebúdzajú, takpovediac v hodine dvanástej a bijú na poplach. Písať o znečistenom ovzduší o devastácii prírody, najmä výrube lesných porastov, ktoré produkujú kyslík, o znečistení vodných tokov, množiacom sa odpade, pribúdajúcom otepľovaní Zeme a podobne je takpovediac nosením dreva do lesa. Takmer všetky štáty, okrem USA prijali rôzne opatrenia vtesnané do celosvetových dohôd, ktoré sa jednotlivé krajiny zaviazali striktne dodržiavať a takpovediac svet sa dostal v tomto smere varovne do pohybu a začal uskutočňovať rôzne opatrenia takmer na každom úseku spoločenského života. O tom je aj táto dvoj kniha autorskej dvojice našich humoristov.

 Domov / udalosti / udalosti / humor / Medzinárodný denník humoru a satiry Šipak / satira / Šipak / sipak.rs / novinky /PRACOVNÁ SOBOTA

PRACOVNÁ SOBOTA

Srbský časopis Šipak

3 komentáre

  1. Julius Forsthoffer 3. októbra 2019 Odpovedať
  2. Jaroslav Husár 3. októbra 2019 Odpovedať
  3. Jožo Lang 30. septembra 2019 Odpovedať

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.