Dnes aktuálne srbský humorista Aleksandar Cotrić

Obavestenje Satira festa 2020

UČESNICIMA 18. MEĐUNARODNOG FESTIVALA
HUMORA I SATIRE „SATIRA FEST“
23. OKTOBRA 2020. GODINE

Poštovana koleginice,
Poštovani kolega,

U ime Beogradskog aforističarskog kruga obaveštavam Vas da ste izabrani za učesnika 18. Međunarodnog festivala humora i satire „Satira fest 2020“ koji će biti održan u petak, 23. oktobra 2020. godine, s početkom u 19 časova u Matici iseljenika Srbije i Srba u regionu, ulica Nušićeva 4 (prvi sprat), u Beogradu. Ovogodišnji festival biće posvećen 55. godišnjici smrti pesnika i satiričara Stanislava Vinavera (1891-1955) i biće pod simboličnim sloganom: „Nema granica ograničenosti“. Biće primenjene neophodne epidemiološke mere koje podrazumevaju korišćenje zaštitinih maski, potrebnu distance između prisustnih i prisustvo do 30 ljudi, što znači da ovoga puta u sali neće biti publike. Od aforizama koje ste nam poslali na Konkurs izabrani su oni koje ćete čitati, a biće odštampani i uručeni Vam na dan održavanja „Satira festa“. Napominjemo da je predviđeno čitanje isključivo unapred određenih aforizama. Među svim aforizmima koji će biti čitani na Festivalu biće izabran najbolji, čiji će autor dobiti nagradu „Vuk Gligorijević“ koja se sastoji od povelje i novčanog iznosa. Potrebno je da u sali Matice iseljenika i Srba u regionu budete 23. oktobra 2020, najkasnije u 18 časova i 45 minuta. Molimo Vas da Vaše učešće potvrdite najkasnije do nedelje, 18. oktobra 2020. godine, do 12 časova na adresu elektronske pošte: alecotric@gmail.com. Uz Vašu potvrdu učešća, molimo učesnike izvan Beograda da nas obaveste da li Vam je potreban hotelski smeštaj u hotelu “Slavija”, na Trgu Slavija, za noćenje 23. oktobra, čije troškove snosi organizator. Napominjemo da će Beogradski aforističarski krug refundirati troškove prevoza učesnicima, zbog čega Vas molimo da nas unapred obavestiti o načinu dolaska u Beograd i da nam po dolasku priložite Vaše autobuske ili vozne karte, odnosno račun za gorivo. Račune ćete predati Mitru Đeriću Lakiju, koji će Vam dati novac. Za sve učesnike „Satira festa“ obezbeđena je zajednička večera. Zbog administrativnih mera na granicama, epidemiloške situacije i drugih ograničenja, nažalost, ove godine nismo u mogućnosti da pozovemo učesnike iz inostranstva. Međutim, učesnici izvan Srbije i učesnici iz naše zemlje koji su određeni da učestvuju, a iz objektivnih razloga (bolest, epidemiološka situacija, sprečenost važnim obavezama…), nisu u mogućnosti da budu prisutni 23. oktobra, biće ravnopravni učesnici “Satira festa” i kandidati za nagradu. Njihove odabrane aforizme čitaće glumac Milan Milosavljević. Ceo tok “Satira festa 2020” biće snimljen i postavljen na Jutjub (You Tube). Za dodatne informacije u vezi sa prevozom i smeštajem možete se obratiti Mitru Đeriću Lakiju, ovogodišnjem selektoru i koordinatoru BAK-a za organizaciju Festivala na telefon: +381 63 262873.

 UČESNICI 18. „SATIRA FESTA 2020“, 23. OKTOBRA OD 19 ČASOVA U MATICI ISELJENIKA I SRBA U REGIONU, NUŠIĆEVA 4

SLOVAČKA
Milan Kupecki
ŠVAJCARSKA
Daliborka Šišmanović Kepčija
BOSNA I HERCEGOVINA
Miladin Berić
Jovo Nikolić
Stanislav Tomić
Milan Kuridža
Bojan Bogdanović
SEVERNA MAKEDONIJA
Vitomir Dolinski
Mile Đorđijoski
Ljupka Cvetanova
CRNA GORA
Darko Batan Žunjić
Milorad Joknić
HRVATSKA
Danko Ivšinović
Tomislav Supek
SRBIJA
Bojan Ljubenović
Nenad Maksimović
Vladimir Ćalić
Đorđe Otašević
Goran Radosavljević
Nada Karadžić
Dušan Puača
Miroslav Sredanović
Vesna Denčić
Vitomir Teofilović
Ninus Nestorović
Dobrivoje Antonić
Zoran T. Popović
Aleksandra Filipović
Željko Marković
Lela Milosavljević
Željko Žele Jovanović
Bratislav Kostadinov
Marina Aristo Marković
Zoran Đurović
Milen Milivojević
Zoran Jovanović
Slađan Martinović Bukovski
Rade Đergović
Neško M. Ilić
Slavomir Vasić

S poštovanjem, Dr Slobodan Simić,
Predsednik Beogradskog aforističarskog kruga

SVETISLAV BASARA
VÍŤAZ CENA SATIRE COURAGE

„Medzinárodný festival„ Satire Fest “, ktorý organizuje Belehradský aforistický kruh, sa bude konať v piatok 23. októbra so začiatkom o 19.00 h v sále Matice emigrantov a Srbov v regióne, na ulici Nusiceva 4.
Tohtoročný festival, v poradí už osemnásty, sa kvôli epidemiologickej situácii uskutoční bez prítomnosti publika, “oznámil prezident BAK doktor Slobodan Simić.
„„ Satire Fest 2020 “je venovaný šesťdesiatemu piatemu výročiu smrti básnika a satirika Stanislava Vinavera (1891 – 1955) a bude sa konať pod symbolickým heslom, v skutočnosti ide o Vineverov aforizmus„ Neexistujú žiadne obmedzenia. “,“ Upozorňuje Simic.
Prítomní satirikári budú rozprávať aforizmy a ocenené príbehy a piesne, ktoré sa budú zaznamenávať a potom vysielať na YouTube.
Aforizmy autorov, ktorým sa nebude môcť osobne zúčastniť, bude čítať herec Milan Milosavljević, známy svojou interpretáciou postavy Branislava Nušića.
Slobodan Simić tiež oznámil, kto je tohtoročnými laureátmi prestížneho satirického festivalu: za najlepší satirický príbeh – Milko Stojković zo Smederevskej Palanky. Títo víťazi boli určení na základe výberového konania a víťaz ceny za najkratšiu literárnu formu bude známy po vyslovení všetkých aforizmov všetkých tridsiatich vybraných účastníkov. O uznanie budú bojovať aforisti zo Srbska, Slovenska, Severného Macedónska, Čiernej Hory, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny a Švajčiarska, ktorých určí tohtoročný selektor Mitar Djeric Laki. “
Podľa tradície bude „cena za satirickú odvahu“ Belehradského aforistického kruhu, ktorej víťazom je tento rok Svetislav Basara, spisovateľ a publicista denníka „Danas“, udelená už po piatykrát. „Basara každý deň odvážne a dôsledne píše svoje ostré a vtipné texty, ktoré sú zmesou esejí, satirických komentárov a poznámok z denníka, v ktorých originálnym a rozpoznateľným spôsobom píše o najdôležitejších spoločenských, politických, umeleckých a mediálnych javoch, pričom nešetrí nič a nikoho vrátane seba. “, Uvádza pri vysvetlení rozhodnutia porota BAK. Predchádzajúcimi laureátmi ceny sú: Sergej Trifunović, Zoran Kesić, Dragoljub Ljubičić Mićko a Teofil Pančić.
Uznanie za celkový prínos pre srbskú satiru získal aforista a autor satirických príbehov Rasha Papes (1947) z Kragujevca.
Cenu „Nikolu Otasa“ získal Sasa Dimitrijevič (1964) z Nišu za celkový prínos v satirickej karikatúre, ktorú už po tretíkrát udeľuje Združenie karikaturistov Srbska a Belehradský aforistický kruh.
Medailu „Zlatý kruh“ za potvrdenie satiry vo svete tento rok získal slávny slovenský básnik a aforista Tomáš Janovic (1937) z Bratislavy.
Slobodan Simić verí, že „publikum, ktoré zaplnilo sálu nadácie Ilija M., na posledné miesto v predchádzajúcich rokoch. Kolarac, kde sa konal ‚Satire Fest‘, bude mať pochopenie pre tohtoročné upravené vydanie festivalu a že ich bude baviť sledovanie videa vo formáte YouTube na ohňostroji najlepších domácich a zahraničných satirikov. ““

 Účastníci 18. ′′ Satire Fest 2020 „, 23. októbra od 19 v regióne dedičstva a Srbska v regióne NUŠIĆEVA 4
(výber z neho, výber z neho)

Slovensko Slovensko
Milan Kupecký
Švajčiarsko
Rezeň Daliborka šišmanović
Bosna a Hercegovina
Milan Berić
Je to trochu niečoho
Rostislav Tomić
Milan Kuridza
Bojan Bogdanović
Severné Macedónsko
Údolie Vitomir
Míle z đorđijoski
Krásna cvetanova
Čierna Hora
Darko Batan Žunjić
Konrad Joknić
Chorvátsko
Hold jeho ivšinović
Tomislav Supek
Srbsko
Bojan Ljubenović
Nenad Maksimovič
Vladimír Ćalić
George
Goran Radosavljevič
Dúfam, že hadzická
Dušan Puača
Miroslav Sredanović
Jarné Denčić
Vitomir Teofilović
Niť Nestorović
Dobrivoje Antonić
Zoran T. Severina
Alexandra Filipović
Zeljko Markovič
Lela Milosavljevic
Željko chcem
Bratislava, Bratislava
Marina Aristo Markovič
Zoran Djurovič
Pekné milivojević
Zoran Jovanovic
Sladké srdce
Práca đergović
Nesko M Ilic
Slavomír hudba

Aleksandar Cotrić

—————————————————–—-————————————————————
IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3
PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, dnes sme zaznamenali sme vyše 23 000 vzhliadnutí !!!
Môžete tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499

Ďakujeme!
————————————————————————————————————————

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments