Dnes slovenský humorista Ladislav Talčík

Ladislav Talčík vyštudoval Strednú priemyselnú školu v Dubnici nad Váhom a Vysokú školu dopravnú v Žiline, kde bol jeho spolužiakom zhodou okolností ďalší náš úspešný slovenský karikaturista Ľubomír Radena, ktorého príspevky sa občas objavujú aj v našom HUMORIKONE. Ladislav Talčík pracoval v Považských strojárňach v Považskej Bystrici a neskôr krátky čas v Jednotnom roľníckom družstve v Považskom Podhradí. Potom nasledovala podnikateľská činnosť vo firme ELPOcentrum v Považskej Bystrici, kde ako spolumajiteľ zastával súčasne aj pozíciu konateľa spoločnosti. V súčasnosti je na dôchodku. V súčasnosti sa s jeho obrázkami možno takmer pravidelne stretnúť na stránkach časopisov Život, Voloviny, Tapír a na internete. Túžba po sláve, ako povedal, ho už dávno opustila, tak už zostala iba radosť, keď sa jeho kresby niekomu páčia a je o ne záujem.

 

Ladislav Talčík

—————————————————–—-————————————————————
Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, máte možnosť poukázať nám legálne 2% z dane na podporu Humorikonu. Sme riadne evidovaní na daňovom úrade. Prípadne telefonický kontakt: 0907 905 537.
Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na ich skvalitnenie. Mimochodom, zaznamenali sme už 27 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie približne za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Môžete tak urobiť i prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
———————————————————————————————————————

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments