Dnes vysoko aktuálne Alexander Scholz

Dnes vysoko aktuálne čítanie na víkend od nášho humoristu Alexandra Scholza:

Hurá, sobota!

Ak sa už v nedeľu večer tešíte na príchod voľnej soboty, máte to márne, čakáva vás ešte celých päť dní. Taký je už zákon času. Plynie pre každého z nás rovnako. Nezostáva vám nič len trpezlivo čakať.
Najskôr musí prísť protivný pondelok. Nepomôže vám, keď si tento prvý deň v týždni z kalendára vyškrtnete čiernou tužkou. Ani utorok ešte nie je veľkým dôvodom na radosť. Byť pripravený na príchod voľnej soboty ďalšie štyri dni, to tiež poriadne lezie na nervy. Ako s tým bojovať? Najdôležitejšie je zachovať rozvahu. Ale to nie je všetko, preto vám ponúkame nasledovné dobre mienené rady:
Musíte počítať s tým, že ani v ďalšom volebnom období nebude predložený na schválenie zákon na štvordňový pracovný týždeň. Napriek danej skutočnosti je dosť možné, že žiadostivé pocity z túžobne očakávanej soboty vás len tak ľahko neopustia. Neodolateľná túžba po voľnej sobote vás môže zastihnúť priamo na ulici. V takomto prípade zájdite pre istotu na okraj chodníka, aby ste neprekážali ľuďom, ktorí sa večne niekde ponáhľajú. Nech si len bežia. Pre vás je dôležitejšie v zdraví sa dočkať voľnej soboty.
Aby ste boli vždy pripravení, pre istotu noste so sebou aj niečo na sedenie – dobre poslúži rybárska stolička. Máte si kde sadnúť a spokojne čakať. V čase nepriaznivého počasia nezabudnite ani na dáždnik alebo pršiplášť. Potrebný je aj dostatočný a pravidelný prísun potravín. Najdôležitejšie sú tekutiny, bez nich by ste sa soboty nemuseli dočkať v plnom vedomí. Možno vám niekto prinesie aj pivo. Aj v tomto prípade sú prejavy ľudskej solidarity naozaj neoceniteľné.
Ak máte na nose správne dioptrie, môžete sledovať, ako okolo vás pulzuje čas. Ani sa nenazdáte a prebudí vás ráno nasledujúceho dňa. Pozor…! Ešte stále to nemusí byť voľná sobota.
Výhodné je očakávanie soboty vo dvojici. Máte si čo povedať, skôr prídete na iné myšlienky. Môžete byť aj traja. Nie je to nič neprirodzené. Spája vás spoločný cieľ, ktorý nemá žiadne postranné úmysly.
Treba však spomenúť, že skupinové očakávanie voľnej soboty môže priniesť aj niektoré negatívne sprievodné javy. Môže sa vám stať, že vo vyvolanej davovej psychóze zabudnete, na ktorý deň vlastne čakáte, prípadne sa vám každý deň môže zdať ako voľná sobota. Výsledný efekt z očakávania je v kýbli, pretože zdanie zvyčajne klame.
Ďalším problémom je, že pri hromadnom očakávaní voľnej soboty potrebujete súhlas príslušných orgánov na verejné zhromažďovanie. Dôvod síce nie je politický, ale bez povolenia si môžete znepriateliť určitú skupinu ľudí, ktorým voľná sobota neprináša to správne potešenie.
Vorkoholikom sa radšej vyhýbajte , nech môžu ísť do práce ešte aj v nedeľu.

Alexander Scholz

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.