Satirické echo

Satirické echo

Neznáma fyzická osoba vložila do nebankového ústavu vyše päť miliónov  korún. O túto sumu však táto dôverčivá osoba podvodom prišla. Nečudujme sa potom, že u nás tak rapídne pribúda chudobných a žobrákov.

::

V politike nikdy nehovor nikdy…Preto nie div, že v túžbe dostať sa do parlamentu a následne k peniazom sa Slovák objaví na kandidátke SMK, Maďar na kandidátke SNS a duchovný na kandidátke KSS.

 

::

Stretnutie našich najvyšších predstaviteľov s americkými trvalo veľmi krátko. I napriek úspešnosti tohto stretnutia niektorí analytici pochybujú o tom, že sa nám za taký krátky čas podarilo druhej strane vysvetliť, prípadne ukázať na mape, kde sa vlastne Slovensko nachádza.

::

Podľa asociácie zamestnávateľov výška minimálnej mzdy by mala korešpondovať s výkonnosťou našej ekonomiky. Pri správnych prepočtoch to ale vychádza tak, že mnohí zamestnanci by potom museli pracovať zadarmo.

::

Niektoré naše lekárne boli istý čas zatvorené pre  problémy s poisťovňami. Zaujímavé je však, že návrhy riešení prichádzali práve od tých, čo problémy spôsobili.

::

Zlé jazyky tvrdia, že so Slovákmi to ide stále dolu kopcom. Výborne, veď dolu brehom sa ide ľahšie. Otázne ale je, až kam sa dokotúľame.

::

Svetová zdravotnícka organizácia navrhla, aby sa na Slovensku popri mnohých ďalších medicínskych diagnostických vyšetreniach podrobil každý občan súčasne aj psychiatrickému. Dôvod? Vraj ľudí zaujímajú televízne kriminoviny viac ako miliónové privatizačné a reštrukturalizačné podvody.

::

Veľmi dôležitým prvkom u nás je štatistika. Množiace sa agentúry síce nič užitočného občanovi neprinesú, no skoršie ako voliči vedia, ktoré sa strany sa dostanú do parlamentu.

::

Milan Kupecký

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.