Dnes aktuálne k sviatku Veľkej noci a príchodu jari popredný slovenský karikaturista Vladimír Pavlík

Karikaturista Vladimír Pavlík z Nového Mesta nad Váhom, jeden z členov niekdajšieho Považského štvorlístka žne aj dnes úspechy ako naši kombajnisti počas žatvy. Bohatý na úspechy, najmä medzinárodné, bol vlaňajší rok, kedy kandidoval na cenu Krištáľové krídlo v kategórii výtvarné umenie. Boli to ocenenia – z ďalekej komunistickej Číny, z Nemecka, Holandska, Rumunska, Česka, Turecka, Korey a z Portugalska, zo súťažného Bienále humoru s názvom Luís D´oliveiera Guimáres na ktorej sa – uvádzame pre zaujímavosť – zúčastnilo 480 karikaturistov zo 74 krajín s 1360 kresbami (!)
Paradoxné je, že Vladimír Pavlík je známejší ako karikaturista a predovšetkým často viac oceňovaný v zahraničí, ako doma, na Slovensku. Svoje satiricko-humoristické karikatúry vystavuje na rôznych autorských výstavách už od roku 1984. Maľovať začal o niečo neskôr. Prvú autorskú výstavu malieb mal doma, v rodnom meste v Novom Meste nad Váhom, v roku 2002.

Vladimír Pavlík: „Pekný dnešný veľkonočný sviatok želám všetkým milovníkom a priateľom humoru a satiry, vrátane kolegov a tvorcov Humorikonu! Vítajúc príchod jari a na počesť osláv mesiaca humoru, vtákov a kožušinovej zveri, posielam zopár obrázkov… Niektoré z nich sú práve v týchto dňoch na výstave v Belgicku (píšeme o nej na inom mieste dnešného Humorikonu), kde spolu s obrázkami ďalších slovenských karikaturistov reprezentujú našu vlasť.“

Vladimír Pavlík
————————————————————————————————-
PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu ľubovoľnou finančnou čiastkou! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie jednotlivých strán. Máme veľa nápadov ako sa neustále zlepšovať a ponúkať vám naďalej čo najkvalitnejší žurnalistický obsah. Pod hlavičkou slovenskej pôvodnej satiricko-humoristickej tvorby sú to všetky literárne žánre, vrátane humoresiek, rozhovorov, fejtónov a drobných literárnych útvarov. Prirátajúc informácie z rôznych podujatí! Kultúra na Slovensku je v závese a satira a humor sa dnes ako žáner objavujú v médiách iba ak sem-tam sporadicky. Hoci existujeme iba niečo vyše roka, bez vašej pomoci čitateľov a autorov sa ďalej nepohneme.
Mimochodom, zaznamenali sme už 30 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Je tu možnosť ako nám pomôcť aj forma inzercie a reklamy. Na to vám vystavíme daňový doklad!!!

Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, ako i kvalitnú žurnalistiku, máte možnosť poukázať nám legálne 2% z dane na podporu Humorikonu. Sme riadne evidovaní na daňovom úrade. Prípadne telefonický kontakt: 0907 905 537.
Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

Môžete tak urobiť i prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
———————————————————————————————————————

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments