Dnes aktuálne letné reminiscencie slovenského karikaturistu Vladimíra Pavlíka

Slovenský karikaturista Vladimír Pavík, z Nového Mesta nad Váhom, jeden z ďalších posledných mohykánov, člen vtedajšieho Považského štvorlístka (Haring, Pavlík, Bojničan, Ďurža)žne naďalej úspechy ako naši kombajnisti obilie počas tohoročnej žatvy. Bohatý na úspechy, najmä medzinárodné, boli ostatné roky, kedy sa márne snažil kandidovať na cenu Krištáľové krídlo v kategórii výtvarné umenie. Žiaľ, z Nového mesta nad Váhom do Bratislavy je relatívne ďaleko. Hoci by sa organizátori kultúrnych podujatí pozerali ďalekohľadom. A boli to ocenenia, ktoré autor dosiahol až z ďalekej komunistickej Číny, ďalej z Nemecka, Iránu, Ukrajiny, Holandska, Rumunska, Česka, Turecka, Kórey a z Portugalska. Paradoxné je, že Vladimír Pavlík (a nie je sám) je známejší ako karikaturista a predovšetkým často viac oceňovaný v zahraničí, ako doma, na Slovensku. Svoje satiricko-humoristické karikatúry vystavuje na rôznych autorských výstavách, doma i v zahraničí už od roku 1984. Maľovať začal o niečo neskôr. Prvú autorskú výstavu malieb mal doma, v rodnom meste v Novom Meste nad Váhom, druhú pripravuje a plánuje uskutočniť opäť doma, na jeseň tohto roku, len nie je si istý či mu to nejaké vládne opatrenie neprekazí ako tomu bolo ostatné dva roky, keď sa zrušili mnohé významné, najmä kultúrne podujatia. Prinášame za priehrštie letných obrázkov z jeho galérie:

Vlado Pavlík

————————————————————————————————-
PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové svojho druhu, ľubovoľnou finančnou čiastkou! Všetok obsah na stránkach Humorikonu je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie jednotlivých strán. Máme veľa nápadov ako sa neustále zlepšovať a ponúkať vám naďalej čo najkvalitnejší žurnalistický obsah. Pod hlavičkou slovenskej pôvodnej satiricko-humoristickej tvorby sú to všetky literárne žánre, vrátane humoresiek, rozhovorov, fejtónov a drobných literárnych útvarov. Prirátajúc informácie z rôznych podujatí! Kultúra na Slovensku je v závese a satira a humor sa dnes ako žáner objavujú v médiách iba ak sem-tam sporadicky a aj my sa bez vášho prispenia ďalej nepohneme.
Mimochodom, zaznamenali sme už takmer 44 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Je tu možnosť ako nám jednoducho pomôcť, ľubovoľnou čiastkou prevodným príkazom na účet: IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499.
Milan Kupecký, administrátor a editor Humorikonu
———————————————————————————————————————

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments