DNES AKTUÁLNE OPÄŤ DANICA VŔBOVÁ, KOORDINÁTORKA SPOLUPRÁCE NA HUMORISTICKEJ TRASE SLOVENSKO – SRBSKO

Prvý večierok humoru a satiry v Novom Sade (Vojvodina, Srbsko)

Vydarené  podujatie  humoristov

Začiatkom apríla tohto roku sa v Mediálnom infocentre SPENS v Novom Sade uskutočnil v poradí prvý večierok humoru a satiry, ktorý zorganizoval Literárno-ekologický klub srbsko-japonského priateľstva Ždral. Na večierku sa zúčastnili poprední srbskí spisovatelia, básnici, humoristi, autori krátkych poviedok, humoresiek a krátkych literárnych útvarov, ako sú aforizmy a epigramy. Menovite Dobrivoje Antonić, Divna Bijelićová, Ninus Nestorović, Zoran Doderović, Jovan Kragujević, Aleksandar Pavić, Slavica Agićová, Nenad Živkov a Ferenc Tot.
Program pútavo moderovali Karmen Antićová a Danica Vŕbová. Okrem iného prečítali príbehy Alexandra Ševa a Anđe Šušićovej a tiež aforizmy srbských a slovenských autorov z knihy Chytanie sa slamky (Hvatanje za slamku), ktorej video je zaradené aj v slovenskom Humorikone.
Na záver prvej časti vystúpil ako vzácny hosť aforista Neško M. Ilić z Požege. Oficiálny program pozostával z dvoch častí a trefne ho uzavrel básnik z publika Jovan Plačkić. Mladí členovia Klubu klasickej gitary Akord z Báčskej Palanke, pod taktovkou učiteľa Marka Šalića vydarene predviedli covery populárnych piesní a tak prispeli k nezabudnuteľnému večierku humoru a satiry.
Stretnutie humoristov, satirikov a početného obecenstva pokračovalo v salóne galérie Macut s túžbou, aby sa z tohto podujatia stala každoročná tradičná manifestácia, ako podujatie k Svetovému dňu bláznov.

Zdroj: časopis Šipak, preklad Danica Vŕbová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments