DNES AKTUÁLNE PETER RÁZUS Z PREŠOVSKEJ ROZVOJOVEJ AGENTÚRY

Príležitosť a výzva pre karikaturistov

Medzinárodná súťaž

Blíži sa uzávierka (konečný termín – 15 januára 2001) pravidelnej prešovskej Medzinárodnej súťaže v karikatúrach „Kýchanie mozgu – od kalokagathie po hypochondriu a späť“. Aj v tomto roku 2021 je finančne podporovaná Medzinárodným vyšehradským fondom. Témou aktuálnej súťaže sú Slobodní ľudia, pre ktorých je typická sloboda myslenia a prejavu bez obmedzení a strachu. Uzávierka súťaže je 15. januára budúceho roku – 2021. Medzinárodnú súťaž vyhlasuje PRERAG, Prešovská rozvojová agentúra. Výstava bude ako putovná vystavená aj v Poltave, Užhorode (Ukrajina), v Baje (Maďarsko), v Nowy Targu (Poľsko), v Rataje nad Sázavou (Česká republika) a v Prešove (Slovensko). Karikatúry, respektíve ich autori budú odmenení cenami. Prvá cena 500 eur, druhá 200 a tretia 100 eur. Organizátori prijmú diela zaslané online na webovej adrese: http://www.cartooneast.com/index/registration. Alebo na e-mailovej adrese: info@cartooneast.com. Katalóg bude zaslaný každému súťažiacemu, ktorého práce budú v ňom uverejnené.

V roku 2015 bola témou: Antikorupcia

Členmi Medzinárodnej poroty súťaže kresleních filmov Brain Kýchanie mozgu – od kalokagathie po hypochondrie a späť v roku 2015 boli: Vladimír Kazanevský, karikaturista, lektor, Ukrajina – vedúci poroty, Henryk Cebula, karikaturista a majiteľ galérie Pirana, Poľsko, Istvan Kelemen, karikaturista a organizátor súťaží karikatúr v Maďarsku, Apolónia Sejková, štatutárna zástupkyňa a vedúca mimovládnej organizácie MyMamy, Slovensko, Karol Čizmazia, karikaturista a redaktor cartoongallery.eu, Slovensko, Ján Fakla, riaditeľ festivalu Kremnické gagy, Slovensko a Fedor Vico, karikaturista, organizátor medzinárodnej súťaže karikatúr Zlatý sud, a v súčasnosti šéfredaktor Bumerangu,  Slovensko. Témou bola ANTI & KORUPCIA.

 

Prvú cene získal Mahmood AZADNIA z Iránu, druhú Carlos David FUENTE z Kubaa a tretiu Krzysztof GRZONDZIEL z Poľska a čestnú cenu vedúceho poroty Oleg GUTSOL z Ukrajiny, čestnú cenu Pivnej galérie Jacek FRACKIEWICZ z Poľska, čestnú cenu festivalu Kremnické gagy Valeri TARASENKO z Ruskej federácie, čestnú cenu galérie Cartoon Pawel KUCZYNSKI z Poľska, čestnú cenu mimovládnej organizácie MyMamy Petry and Crisan PETRISAN z Rumunska a čestná cena Galérie Pirana Daniel STRZELCZYK z Poľska. Prinášame víťazné obrázky zo súťaže od spomínaných autorov:

Peter Rázus

——————————————————————————————
PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, zaznamenali sme vyše 25 000 vzhliadnutí !!!

Môžete tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
————————————————————————————————————

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments