Dnes aktuálne slovenský humorista Milan Kupecký

Mamám, matkám k ich sviatku

Všetky kvety do rúk mamy
vkladám ako drahokamy.

Za jej lásku plnú nehy,
za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť,
starosť v hlave,

za dni šťastné,
za dni hravé.

Za rozprávky nad kolískou,
za to, že vždy stojí blízko.

—————————————————–

Vtipná diagnóza nekompetentných: Kolísavá úroveň

Slovenský národ po dlhom tisícročí buduje podmienky svojho nového života v slobodnom slovenskom štáte. Slovenská republika nevznikla len z búrlivých udalostí, ktoré otriasali základmi strednej Európy, rodila sa v storočiach práce, bojov, utrpenia, obetí a túžob všetkých slovenských pokolení, ktoré od úsvitu slovenských dejín žili a umierali na tejto posvätnej slovenskej pôde pod Tatrami. Musíme si znova a znova uvedomovať cenu našej národnej slobody, aby sme vedeli sústrediť všetky svoje hmotné a mravné sily na budovanie a upevnenie slovenského štátu, v ktorom na všetky veky chceme zabezpečiť svoju národnú budúcnosť. Preto by sme mali poznať cestu slovenských dejín, ktorá nás poučí o cene našej národnej slobody, ktorá nám ukáže jasný smer vývinu slovenských osudov v budúcnosti a ktorá nám na každom kroku pripomína naše povinnosti a našu zodpovednosť za budúce osudy slovenského národa. Oslovujeme všetkých verných Slovákov, žijúcich v slobodnej slovenskej vlasti i za jej hranicami. Bolo by žiadúce, aby súčasné pokolenie slovenského národa bolo odhodlané i za cenu najväčších obetí tvoriť novú, stále krajšiu kapitolu slovenských národných dejín.
O to sa usilujeme aj my slovenskí humoristi, píšuci i karikaturisti (žiaľ, nie všetci!) pri tvorbe a propagácii súčasného slovenského humoru a satiry. Teraz máme pripravenú k vydaniu knihu s priliehavým názvom Poslední mohykáni, v ktorej píšeme okrem iného o autoroch, najmä žijúcich a ich tvorbe. Žiaľ, táto naša snaha pokúsiť sa zachrániť ešte čo sa dá, pretože táto oblasť kultúry je v závese a vyzerá to tak, že každý politik má už dnes svoje médium, cestou ktorého prezentuje predovšetkým vlastné záujmy. Preto po vyše roku márnych snáh o podporu sme vydávanie Humorikonu zastavili a na finančnú podporu knihy hľadáme človeka podnikateľa so zmyslom pre humor, pretože kultúrne inštitúcie nás odmietajú, asi preto, že sme príliš slovenskí a málo satirickí a snažíme sa nepliesť veľmi do politiky. Diletanti našu prácu ohodnotili stroho: „Kolísavá úroveň“. Súčasná vláda sľúbila, že podporí všetky občianske združenia, žiaľ my do týchto ich plánov asi nezapadáme. Likviduje sa všetko slovenské – Literárny týždenník, Matica Slovenská, čo potom možno očakávať, keď všetko slovenské je pomaly cudzie (?!) Pritom každá vláda vidí iba svoje mocenské a finančné záujmy a iba sľubuje, najmä pred voľbami, vrátane podpory slovenskej kultúry, čomu už žiadny z nás humoristov neverí. Popri tom našom dnešnom „štrajku“ podávame pomocnú ruku, nie však „potom“, čo znamená nikdy! Ale podporíme v najbližších voľbách ten politický subjekt, ktorý de facto podporí slovenský profesionálny humor, na čo všetky politické strany touto cestou vyzývame. Aby sme zasa neboli oklamaní a zasa nám unikol, ako vravia bratia Česi „skutek utek.“ Nuž teda nájde sa niekto, kto to so Slovenskom myslí skutočne vážne?! A podporí nás…alebo to spoločne zabalíme?

 Preto PODPORTE pokým sa dá, nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu ľubovoľnou finančnou čiastkou! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie jednotlivých strán. Máme veľa nápadov ako sa neustále zlepšovať a ponúkať vám naďalej čo najkvalitnejší žurnalistický obsah. Pod hlavičkou slovenskej pôvodnej satiricko-humoristickej tvorby sú to všetky literárne žánre, vrátane humoresiek, rozhovorov, fejtónov a drobných literárnych útvarov. Prirátajúc informácie z rôznych podujatí! Kultúra na Slovensku je v závese a satira a humor sa dnes ako žáner objavujú v médiách iba ak sem-tam sporadicky. Hoci existujeme iba niečo vyše roka, bez vašej pomoci sponzorov, čitateľov a autorov sa ďalej nepohneme.
Mimochodom, zaznamenali sme už 31 500 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Je tu možnosť pomôcť nám aj formou inzercie a reklamy. Na to vám vystavíme daňový doklad!!! Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, ako i kvalitnú žurnalistiku, telefonický kontakt: 0907 905 537.,  Číslo účtu: IBAN SK54 7500 0000 0040 0096 0499
V mene slovenských humoristov, tvorcov Humorikonu ďakujeme, ak sa nám spoločne podarí zachrániť časť pokladnice slovenskej kultúry!

 Z aforistickej dielne

Operetu vymysleli vtáci. Tí sa vedia dohovoriť spevom.

Futbalový útočník trafil do šibenice. Tá bola určená pre rozhodcu.

Je čas určiť sviatok práce aj pre nezamestnaných.

Žil ako prostitútka. Z ruky do úst.

Mudrovať vie každý hlupák.

V niektorých úradoch žiadajú od vás doklad, že nemusíte mať doklad.

Štátny rozpočet naplníme bezo zvyšku. Ak sa podarí zdaniť aj úplatky.

Obdivujem tvrdých národovcov. Nie však natvrdlých.

Niektorí politici sú ako computer. Kvôli nepríjemným povinnostiam dokážu rýchlo zmeniť svoj program.

Zdá sa, že na búranie socializmu sme vynaložili oveľa viac úsilia ako na jeho budovanie.

Proti satire sa netreba brániť nepriestrelnou vestou.

Najťažšie speňažiť duševný majetok.

Nachytali ho na hruškách. Predával bez povolenia jablká.

Najotvorenejšie dialógy sa dejú za zatvorenými dverami.

U nás je ťažko byť nielen prorokom, ale i premiérom.

Život beží ďalej bez ohľadu na tom, či zasadá parlament alebo nie.

Ten, kto zneužije svoje postavenie mal by sedieť.

Proti výpalníkom je neúčinný zásah požiarnikov.

Niektoré politické strany vedia osloviť voliča iba predvolebným gulášom.

Pri súčasnej kriminalite a preplnených cestách nám nehrozí preľudnenie.

Dnes sa už obchoduje zo všetkým. Aj so svedomím.

Niektorí naši chlebodarcovia by mali dostať po chlebe!

Na likvidáciu Mečiara a Fica sa išlo sotisfikovane. Nie jednoducho ako na Jánošíka – hrachom.

S človekom najviac súcitíme a vážime si ho, keď to už najmenej potrebuje. Po jeho smrti.

Na Slovensku sa neblýska, ale hrmí na lepšie časy.

Žiaľ, potápačov máme oveľa menej ako podvodníkov.

Veľa vojnových konfliktov začína túžbou po mieri.

V podnikaní bez peňazí si môže človek otvoriť iba ak ústa.

Niektoré naše plavkyne sú ako sekretárky. Víťazia iba o prsia.

Človek dnes nehľadá človeka, ale sponzora.

Mal osvedčený spôsob boja s nedostatkami. Nevšímal si ich a vedel ich obchádzať.

Milan Kupecký

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments