Dnes aktuálne slovenský karikaturista Roman Sika

Karikaturista Roman Sika z Nového Mesta nad Váhom sa v súčasnosti, okrem kreslenia, venuje aj organizovaniu tradičnej výstavy Novomestský osteň, ktorej témou pre súťažiacich sú v tomto roku ROZHLAS A TELEVÍZIA. Výstava je venovaná okrúhlemu jubileu oboch médií. Organizátori veria, že tohoročný ročník, i keď s určitými obmedzeniami sa po vlaňajšom výpadku uskutoční. Humorista Roman Sika je zdatný aj vo výpočtovej technike, ktorú sa pokúša využívať aj vo svojej tvorbe. Angažuje sa aj v novovzniknutej Stálej galérii humoru. Napríklad vlani zorganizoval malú exteriérovú výstavu slovenských a českých karikaturistov, ktorá priniesla radosť občanom, keďže bola umiestnená v sklenených tabuliach pozdľž námestia. Podčiarkujeme, že tamojšia Galéria humoru je jediná svojho druhu na Slovensku. Svojimi dielami do tejto akcie prispeli aj autori nášho internetového satiricko – humoristického časopisu Humorikon! Prinášame niekoľko obrázkov spomínaného slovenského autora Romana Siku, ktoré ho prezentovali na nedávnej prešovskej medzinárodnej súťaži Kýchanie mozgu – od kalokagathie k hypochondrii a späť, ktorej organizátorom bolo Občianske združenie PRERAG.

 


Roman Sika
—————————————————————
PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu ľubovoľnou finančnou čiastkou! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie jednotlivých strán. Máme veľa nápadov ako sa neustále zlepšovať a ponúkať vám naďalej čo najkvalitnejší žurnalistický obsah. Pod hlavičkou slovenskej pôvodnej satiricko-humoristickej tvorby sú to všetky literárne žánre, vrátane humoresiek, rozhovorov, fejtónov a drobných literárnych útvarov. Prirátajúc informácie z rôznych podujatí! Kultúra na Slovensku je v závese a satira a humor sa dnes ako žáner objavujú v médiách iba ak sem-tam sporadicky. Hoci existujeme iba niečo vyše roka, bez vašej pomoci čitateľov a autorov sa ďalej nepohneme.
Mimochodom, zaznamenali sme už 30 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!

Je tu možnosť ako nám pomôcť aj forma inzercie a reklamy. Na to vám vystavíme daňový doklad!!!

Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, ako i kvalitnú žurnalistiku, máte možnosť poukázať nám legálne 2% z dane na podporu Humorikonu. Sme riadne evidovaní na daňovom úrade. Prípadne telefonický kontakt: 0907 905 537.
Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

Môžete tak urobiť i prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
———————————————————————————————————————

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments