Dnes aktuálne spolutvorca HUMORIKONU, básnik a epigramatik spisovateľ Milan Hodál

Ahoj, Milan!

Ani neviem, či mám pozdraviť Dobrý deň, keď po tom hroznom čine, atentáte na premiéra, mi to pripadá až absurdné. Rozmýšľam, že by sme mali v mene všetkých humoristov a redakcie Humorikonu odsúdiť tento barbarský čin. Popremýšľaj…Posielam Ti môj komentár. Pokojne ho môžeš použiť, doplniť, upraviť. A tiež pripájam báseň Po atentáte na premiéra. Je to apel, aby sme už skoncovali s nenávisťou a zlom. Ak ešte funguješ, skús niečo dať dokopy. Všetko dobré a pevné zdravie…

Atentát na premiéra Róberta Fica!

Nenávisť! Slovko, ktoré je príčinou aj rozbuškou tohto ohavného činu. Nenávisť voči konkrétnej osobe, inému názoru, politickému protivníkovi, volebnému výsledku…
Žiaľ, nenávisť úmyselne vyvolávaná a dlhodobo živená tzv. „slušnoľuďmi“ a ich spriaznenými médiami. Sme zdesení a pýtame sa: – Čo bude? Ako ďalej?
Ako sa má v takejto situácii zachovať čestný človek? Občan? Rodič, ktorý tu vychováva svoje deti? Starý rodič, ktorý sa bojí o vnúčatá? Ako máme ovládať svoje emócie? Aké si máme položiť otázky a kde máme na ne hľadať odpovede?
Muselo sa to stať? Muselo to zájsť až tak ďaleko? Namiesto dialógu a kultivovanej diskusie vyťahujeme na seba pištole nenávisti a zloby? Katastrofa!
Robert Fico je obeť aj novodobý mučeník. Podporme ho a modlime sa za jeho uzdravenie. Ale modlime sa rovnako aj za uzdravenie Slovenska.
Nech je opäť ľudské, tolerantné, mierumilovné, pokojné… Aby sa niečo také už nikdy nestalo…

18. 5. 2024

PO ATENTÁTE NA PREMIÉRA

Dnes je už jasné, že sme zablúdili
a obrátili život naruby.
A hádam, že to
dokážeme,
zo zlého sna sa prebudiť?!…

Tej nenávisti je už mnoho.
Vybičované… agresívne sólo…
Búchame päsťou do stola.

Sme rozhádaní už aj s Bohom.
Len kde-tu počuť vľúdne slovo
a nenosí sa pokora.

A môže to zájsť ešte ďalej
ak: Pokoj…
Rešpekt…
Pravda…
Nádej…
Nenájdu cestu do dvora.

Je jasné, že sme zišli z cesty
a podstata nám celkom uniká.

Nájdime, prosím, na zvrat sily!

A nechcime si so zlom potykať!!!

Milan Hodál

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

1 Comment
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Julius Forsthoffer
Julius Forsthoffer
1 month ago

Milý pán Kupecký, slovutný humorista, ďakujem, najmä za Hodálove verše. Sú akurátne a použijem ich ak budem mať príhovor na slávnosti ocenenia víťazov súťaže destilátov, lebo tie slová sú pre pamäť. Asi tak ako napísal Smrek v roku 1942 … ani nebude mieru na svete do tých čias kým ruky ktoré plnia náboje sa nenavrátia ku plneniu fliaš!.
Srdečne Vás pozdravujem Julo
JuliusForsthoffer