Dnes po krátkom čase opäť slovenský karikaturista Ľubomír Kotrha

Známy slovenský karikaturista Ľubomír Kotrha je jeden z mála slovenských humoristov, ktorí sa živia druhom umenia akým je karikatúra. Od roku 1967 doteraz mal publikovaných viac ako 50 000 kreslených vtipov. V súčasnosti spolupracuje so všetkými slovenskými periodikami. Občas sa jeho kresby objavujú v Čechách, Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Francúzsku a inde. Hoci maturoval na vysokej škole, venuje sa prakticky celý život kreslenému a písanému humoru. Písal poviedky, humoresky, scenáre a skladal pesničky z ktorých mnohé v rokoch sedemdesiatych boli ocenené na festivaloch. Ľubomír Kotrha mal 50 samostatných výstav doma i v zahraničí. Prvú knihu kreslených vtipov s názvom DIAGNOZA XY vydal v roku 1980 a vlani obsiahlu knihu, ktoré je stále v predaji pod názvom Slovensko – 30 rokov slobody! Ilustroval viacero kníh, kalendárov a vyhotovil nespočetný počet plagátov. Bol autorom animovaného seriálu detských večerníčkov pre slovenskú televíziu, ktoré si najmä tí skôr narodení pamätajú ako DADA A DODO. Dnes prinášame niekoľko jeho aktuálnych satirických obrázkov:

 

Ľubomír Kotrha
—————————————————————
PODPORTE nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu ľubovoľnou finančnou čiastkou! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie jednotlivých strán. Máme veľa nápadov ako sa neustále zlepšovať a ponúkať vám naďalej čo najkvalitnejší žurnalistický obsah. Pod hlavičkou slovenskej pôvodnej satiricko-humoristickej tvorby sú to všetky literárne žánre, vrátane humoresiek, rozhovorov, fejtónov a drobných literárnych útvarov. Prirátajúc informácie z rôznych podujatí! Kultúra na Slovensku je v závese a satira a humor sa dnes ako žáner objavujú v médiách iba ak sem-tam sporadicky. Hoci existujeme iba niečo vyše roka, bez vašej pomoci čitateľov a autorov sa ďalej nepohneme.
Mimochodom, zaznamenali sme už 30 000 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!

Je tu možnosť ako nám pomôcť aj forma inzercie a reklamy. Na to vám vystavíme daňový doklad!!!

Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, ako i kvalitnú žurnalistiku, máte možnosť poukázať nám legálne 2% z dane na podporu Humorikonu. Sme riadne evidovaní na daňovom úrade. Prípadne telefonický kontakt: 0907 905 537.
Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

Môžete tak urobiť i prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
——————————————————————————————————————

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments