Dnes aktuálne Jakub J. Suchý

Curriculum vitae

Jakub. J. Suchý publikoval v slovenskej periodickej tlači (časopisy a noviny) od roku 1989, v chronologickom poradí: Roháč, Zmena, Kocúrkovo, Slobodný piatok, Zenit, Národná obroda, Výber, Zebra, Aréna, Javisko, Nové slovo, Nedeľná pravda, Smena na nedeľu, Bumerang, Euroreport, Modrý plameň, Fifík a Bumerang (príloha Športu). Dnes najnovšie Humorikon.
Zúčastňuje sa karikaturistických súťaží od roku 1987, a to na Slovensku, v Česku, Turecku, Belgicku, Chorvátsku, Rumunsku, Srbsku, Taliansku a Španielsku vrátane publikácií vo výstavných katalógoch. Jeho pseudonym pod obrázkami je ýchus.
Spomedzi výsledkov: víťaz Grand Prix 3. ročníka súťaže „Zlatý súdok“ v Prešove v roku 1997. Participuje na kolektívnych výstavách na Slovensku, v ČR, Belgicku a Grécku od r. 1989. Personálna výstava v Slovenskom plynárenskom múzeu SPP v Bratislave v roku 1999. Ilustroval niekoľko kníh a kalendárov a je publikovaný na portáli cartoongallery.eu. Je členom Klubu bratislavských karikaturistov (KBK) od roku 1989. Na úvod prinášame niekoľko ukážok z jeho tvorby:

Jakub J. Suchý

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.