Dnes aktuálne, Ladislav Talčík

Ako predstavenie autora, prinášame krátky výňatok z jeho životopisu. Ladislav Talčík sa narodil sa v roku 1948 v Trenčíne, kde žil do roku 1973. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu v Dubnici nad Váhom a Vysokú školu dopravnú v Žiline.
Pracoval v Považských strojárňach v Považskej Bystrici a neskôr krátky čas v Jednotnom roľníckom družstve v Považskom Podhradí. Potom nasledovala podnikateľská činnosť vo firme ELPOcentrum v Považskej Bystrici, kde ako spolumajiteľ zastával súčasne aj pozíciu konateľa spoločnosti. V súčasnosti je na dôchodku.
Kreslené vtipy ho zaujali ako 13-ročného a tak bol dlhé roky pravidelným odberateľom slovenského ROHÁČA a českého DIKOBRAZU. Doteraz má z nich niekoľko ročníkov uchovaných.
Pri prvých tvorivých pokusoch nemal vôbec predstavu ako treba kresliť pre noviny a časopisy, aby sa v dokázal realizovať. Počas štúdií mal viac záujem o fyzické aktivity a študijné povinnosti, až stretnutie so Žilinčanom, výborným slovenským profesionálnym karikaturistom ĽUBOMÍROM RADENOM, jeho spolužiakom na vysokej škole v Žiline, ktorý ho nasmeroval na tvorbu tohto žánru, až sa mu začalo dariť. Prvé jeho obrázky sa objavili na stránkach denníka vtedajšej Smeny, Pravde, Hospodárskych novinách a najmä v okresných a podnikových periodikách.
Kresbe a maľovaniu sa však začal plnšie venovať iba pred pár rokmi, po odchode na dôchodok.
Je ženatý, má 47 rokov, dve šikovné deti a troch ešte šikovnejších vnukov.
V súčasnosti sa s jeho obrázkami možno takmer pravidelne stretnúť na stránkach časopisov Život, Voloviny, Tapír a na internete. Túžba po sláve, ako povedal, ho už dávno opustila, tak už zostala iba radosť, keď sa jeho kresby niekomu páčia a je o ne záujem. Je to pre neho aj relax, ak mu popri starostlivosti o vnúčatá zostane nejaký volný čas. Okrem živtopisu nám poslal aj sériu kresieb:

Ladislav Talčík

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments