Dnes aktuálne Ľubomír Kotrha

Ľubomír Kotrha z Trenčína, okrem kresleného humoru je aj autorom epigramov, aforizmov, poviedok, scenárov i piesní, z ktorých viaceré získali na amatérskych festivaloch v sedemdesiatych rokoch rôzne ocenenia…Dúfame, že nám niekoľko z nich pošle, lebo ho poznáme viac-menej ako vynikajúceho kresliara karikatúr. Kreslený humor bol spočiatku pre neho vyslovene zábavou, koníčkom, až keď zistil, že by ho to mohlo uživiť, dal sa na túto dráhu profesionálne.
Od roku 1967 nakreslil Ľubomír Kotrha niekoľko desiatok tisíc cartoons, absolvoval tisícky výstav a súťaží po celom svete. Okrem Antarktídy sa jeho obrázky (kresby) objavili na všetkých ostatných kontinentoch sveta. Je autororm večerníčkov, píše básničky a básne pre deti i dospelých, je ilustrátorom kníh a kalendárov, vyhotovuje plagáty, logá pre firmy a všeličo iné. Proste, profesionál. Za tieto aktivity, okrem finančného ohodnotenia, získal viac ako stovku medzinárodných ocenení. V rámci slobodného povolania – free lance cartoonist, od roku 1967 publikovaných doposiaľ cca 50 000 kreslených vtipov.
Samostatné výstavy, stručne – Made in Czechoslovakia, Slovakia, Hungary, France, Yugoslavia, Croatia
Prvá kniha kreslených vtipov: DIAGNOZA XY mu vyšla v roku 1980, ďalej, ilustroval ďalších približne dvadsať kníh a kalendárov, a vyhotovil nespočetné množstvo plagátov…
Občas sa z jeho tvorby objavuje aj v Čechách, Nemecku a vo Švajčiarsku.
Každoročne sa jeho kresby sporadicky objavujú v 50-tich mestách sveta v rámci kolektívnych výstav. Má bezmála 150 ocenení z medzinárodných súťaží kresleného humoru. Nikoľko obrázkov, z jeho tvrye prinášame ako „občerstvenie“ aj dnes:

4 R

Ľubomír Kotrha

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.