Dnes aktuálne Ľubomír Kotrha

Humorista Ľubomír Kotrha z Trenčína, okrem kresleného humoru je aj autorom epigramov, aforizmov, poviedok, scenárov i piesní, z ktorých viaceré získali na amatérských festivaloch v sedemdesiatych rokoch rôzne ocenenia…V rámci slobodného povolania – free lance cartoonist, od roku 1967 publikovaných doposiaľ cca 50 000 kreslených vtipov.
Samostatné výstavy, stručne – Made in Czechoslovakia, Slovakia, Hungary, France, Yugoslavia, Croatia
Prvá kniha kreslených vtipov: DIAGNOZA XY mu vyšla v roku 1980, ďalej, ilustroval ďalších približne dvadsať kníh a kalendárov, a vyhotovil nespočetné množstvo plagátov… Občas sa z jeho tvorby objavuje aj v Čechách, Nemecku a vo Švajčiarsku.
Každoročne sa jeho kresby sporadicky objavujú v 50-tich mestách sveta v rámci kolektívnych výstav. Má bezmála 150 ocenení z medzinárodných súťaží kresleného humoru.
Ten, kto sa zaujíma o slovenský humor a satiru, sú mu tieto krátke údaje o našom špičkovom slovenskom karikaturistovi známe, nielen z nášho Humorikonu, ale aj z jeho obrázkov, ktoré sa často objavujú teraz napríklad  v Literárnom týždenníku a internetovom Novom Slove. I inde. Vieme o ňom aj to, že bol vynikajúcim aktívnym futbalistom. Musel však pre zranenie predčasne zavesiť kopačky na kliniec. Škoda, mohli by sme mať aj my slovenského Messiho. No osud človeka je nevyspitateľný a ako dôkaz, že Ľubo, ak ho tak familiárne môžeme osloviť, je športovec telom i dušou a ovláda aj ďalšie športy. Jeho najobľúbenejšie sú kolektívne  športy, , okrem futbalu najmä hokej. Keďže oba športy sú už dnes celoročné nie iba sezónne, – futbalové i hokejové súťaž a zápasy sa hrajú paralelne a nielen u nás ale i v zahraničí. Zaujímavý a aktuálny je teraz najmä hokej čí i už je to kanadská NHL, európska KHL, alebo naša liga. Ľubomír Kotrha nám tento populárny šport  priblížil vo svojich obrázkoch:

Ľubomír Kotrha

Poznámka:  Česi majú Jágra, my Kotrhu…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments