Dnes aktuálne Milorad Rankov

Home / humor / medzinárodný časopis humor a satira z granátového jablka / karikatúry / satira / granátové jablko / sipak.rs /Kreslené Milorad Ranka
KARTÓNY MILORADOVÉHO ŽERIAVU

Z humoristického časopisu Šipak

Dnes vám, vážení čitatelia predstavujeme zahraničného autora, srbského karikaturistu, portrétistu, aforistu Milorada Rankova. Humorista Milorad Rankov sa narodil v roku 1954 v Košiciach Vršcu, kde žije a pracuje. Pôsobí ako sociálny pracovník. Cartoon line a píše aforizmy. Uverejňujeme zopár jeho portrétov zrejme kolegov.

O AUTOROVI

Milorad Rankov sa narodil v roku 1954 v Košiciach Vršcu, kde žije a pracuje. Pôsobí ako sociálny pracovník. Cartoon line a píše aforizmy. Získal ocenenie za karikatúru v Tolentine a Marostike (Taliansko) Seixalu (Portugalsko) Peking (Čína ) a je prítomná v krajine na Pierre, Anti-War Cartoon Show, Eco Cartoon Show. Bol niekoľkokrát účastníkom Satirafestu. Jeho aforizmy sa nachádzajú v niekoľkých antológiách srbskej a balkánskej satiry. Je jedným zo zakladateľov Peer Satirical Club, ktorý usporiadal niekoľko salónov, výstav a karikatúrnych kolónií, literárne večery a knižnú propagáciu satiry. Spolupracujem s členmi BAK, satiristami z našej krajiny, Čiernej Hory, Macedónska, Bosny a Hercegoviny, Chorvátska a Slovinska. Svoje diela publikuje v Shipka, Etna, Rhinoceros, News … Pravidelne publikuje v miestnych Vrsac novinkách.
Vydal knihu aforizmov „A my o Titaniku“ a ilustroval niekoľko kníh.

Milorad Rankov

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Karikature Rankova možete pogledati OVDE. […]