Dnes aktuálne náš „svetový“ Vladimír Pavlík

Ďalší medzinárodný úspech slovenského karikaturistu Vladimíra Pavlíka

Ocenenia získava takmer po celom svete

Egyptská karikaturistická asociácia vyhlásila vlani 6. ročník medzinárodnej súťaže Cartoon Gathering “ Cario 2019″ na tému kultúra, kniha, učenie. Zúčastnil sa na nej aj náš slovenský humorista, karikaturista Vladimír Pavlík, mimochodom člen Redakčnej rady Humorikonu, ktorý v ostatnom čase (keď tie domáce súťaže u nás, vrátane ostatných najmä kultúrnych aktivít a podujatí veľmi pokuľhávajú) sa zúčastňuje na medzinárodných súťažiach vo svete, takmer v každom štáte či svetadieli. Jeho karikatúra – aj podľa nás veľmi aktuálna – bola zaradená medzi vybrané kresby. Bližšie sa k súťaži ešte pár slovami vrátime, teraz prinášame popri prvotných informáciách vybranú kresbu a ocenenie a zároveň autorovi blahoželáme!

Približujeme vám aj nedávnu informáciu, keďže aj táto s predošlou úzko súvisí

Známy Novomestský karikaturista Vlado Pavlík z Nového Mesta nad Váhom, opäť „svetový“!

Potešujúca správa až z ďalekej Číny

Až z ďalekej Číny dorazila k nám na Slovensko v týchto dňoch potešujúca správa, keď tamojší organizátori oznámili a poslali poštou autorovi, karikaturistovi Vladimírovi Pavlíkovi z Nového mesta nad Váhom, že jeho jeho kresba bola vybraná a ocenená v kolekcii kresieb na tému „Šťastný život“. Vieme, že Čína bola v roku 2019 v znamení prasaťa. Na súťaži sa zúčastnilo 610 karikaturistov z celého sveta, z viac ako zo 70-tich štátov s 7 056 kresbami. Spomedzi nich boli udelené tri hlavné ceny a 25 ocenení EXCELLENT PRIZE, a medzi nimi bola ocenená aj kresba Vlada Pavlíka. Prikladáme ju ocenenú v origináli, priamo z katalógu:

Vladimír Pavlík

Jeden komentár

  1. Laco Talčík 14. februára 2020 Odpovedať

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.