Dnes aktuálne opäť Vladimír Renčín

Ako sme už uviedli, nie je snáď na Slovensku humorista, ba ani žiadny človek, ktorý inklinuje k humoru a čítal niekdajšie české i slovenské tlačoviny a najmä satiricko-humoristický časopis Dikobraz i Roháč, ktorý by sa nestretol s menom Vladimír Renčín. Bol to český kresliar, ilustrátor, karikaturista, autor svojrázneho humoru, autor neopakovateľných kresieb a jedinečných postavičiek. Bol snáď najlepší český kresliar, karikaturista a ilustrátor všetkých čias.
Po skončení základnej školskej dochádzky študoval ekonómiu na strednej ekonomickej škole. Po jej absolvovaní pracoval postupne (ako učtovník, redaktor, fotograf a pod.) vo viacerých podnikoch. Narodil sa v českej dedinke Pečky, neskôr býval v Hradci Králové a v Holěšoviciach. Kresleniu „na plný úväzok“ sa venoval od roku 1965 . Zomrel po dlhšej chorobe 4. októbra 2017.
Mimochodom v roku 1974 ho vyšetrovala Štátna bezpečnosť, kvôli čomu nemohol niekoľko rokov publikovať. Možno čo nevidieť príde čas a čaká to aj nás. Prispieval do novín a časopisov vrátane zahraničných, ilustroval nepočetné množstvo kníh. Atď. Prinášame viacero jeho obrázkov z pozostalosti:

Vladimír Renčín

———————————————————————————————-

PODPORTE naše spoločné humoristicko – satirické nezávislé médium…

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na spravovanie a skvalitňovanie stránok Humorikonu. Aj malá čiastka dostatočne pomôže. Ak máte záujem finančne podporiť tento projekt – HUMORIKON, môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:

IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499. Ďakujeme!

Príjemné čítanie!
———————————————————————————————-

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.