Dnes aktuálne riaditeľka Stálej galérie humoru Mária Volárová

17. júna 2020         ww.priestornet.com

Nové Mesto nad Váhom sa stalo baštou slovenského humoru

Okrem toho, že Novomestský osteň je jedným z najvýznamnejších humoristických výstavných podujatí na Slovensku, bola v tomto meste otvorená a daná do užívania aj Galéria umenia, presnejšie Stála galéria humoru! Je to zásluha najmä primátora mesta Jozefa Trstenského a členov mestského zastupiteľstva, ktorí sa rozhodli podporiť aktivity tamojších humoristov.
Priamo v Novom Meste nad Váhom žijú a pôsobia dvaja poprední slovenskí karikaturisti: Vladimír Pavlík a Roman Sika, ktorí sa okrem vlastnej tvorby úspešne venujú aj organizovaniu satiricko-humoristických podujatí.
Teraz, po zriadení stálej galérie, ktorej riaditeľkou sa stala Mária Volárová, bude podobných humoristických akcií pribúdať a mesto sa tak stáva ozajstnou baštou slovenského humoru. Dôkazom toho sú aj významné akcie (prvé lastovičky) počas nedávnej celoštátnej karantény. Okrem karikatúr na tému koronavírus, ktoré sú inštalované vo vitrínkach takmer po celom meste, je súčasne inštalovaná aj spoločná výstava slovenských a českých karikaturistov…

::
Viac sa dozviete na stránke Humorikon.sk

 Milan Kupecký

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.