Dnes aktuálne slovenský humorista Alexander Scholz

Vážení tvorcovia Humorikonu, vážení kolegovia! Minulý mesiac mi vlastným pričinením vyšla knižne zbierka poviedok s názvom: Striedanie životných období. V prílohe si dovoľujem zaslať krátku ukážku z knihy a informačnú anotáciu k jej obsahu. So srdečným pozdravom!

Z listovej korešpondencie

Milý Edo,
minule si mi písal rovno z Ameriky, vraj si tam stretol aj Donalda Trumpa. Priznám sa Ti, ja by som tam radšej necestoval. Jednak na to nemám, a tiež by som sa bál, že ma niekto za bieleho dňa prepadne uprostred rušnej ulice. Pochádzam z južných krajov, je dosť možné, že by si ma s niekým nedopatrením zmýlili. Američania to v tej vysnívanej Amerike nemajú ľahké. Dennodenne sa napchávajú hamburgermi, a potom sa čudujú, že sú podaktorí viacej širokí ako dlhí. Do takého prostredia ja s mojou štíhlou postavou nikdy nezapadnem. Potrebujú tam hrdých, ambicióznych obyvateľov.
Američania boli prví na Mesiaci, to je pravda, zanechali tam aj svoju vlajku, ale aj my máme svojho kozmonauta – a aký sme my malý národ oproti nim? Mne stačí život v malom slovenskom mestečku v panelovom činžiaku s výťahom, ktorý občas nefunguje, ale na to sme my už tu zvyknutí.
Aj k nám už prišla zima. Spomínam na leto, keď som sa na zájazde v Piešťanoch prechádzal po známom kúpeľnom moste, závidel som zahraničným hosťom prepychový pobyt vo svetových liečebných kúpeľoch. K nám doletia s drevenými barlami pod bradou, a domov, do Arábie, sa vracajú s plnohodnotnou nádejou do nového života.
Keď sa to tak vezme, mne osobne stačí ležať aj na brehu štrkového jazera za naším mestom. Zadarmo tam plávame na vlastné nebezpečie. Však o tom to je. Človek má byť spokojný s tým, na čo má, a nie s tým, na čo má niekto iný. Už sa teším na ďalšie leto, aj bahno tam na štrkovisku máme.
Toho Trumpa si tam stretol niekde na ulici, alebo nebodaj v nejakej reštaurácii? Havel sa tiež stretával s ľuďmi neformálne pri pive. Len či ste si s tým Trumpom mali čo povedať? Tam sa riešia iné problémy ako u nás. Donald možno ani poriadne nevie, kde je Slovensko. Čo keď si ho pletie so Slovinskom? Ja by som mu ponúkol, aby si dal z našej slivovice. Robí zo seba celosvetového lídra, ale taká nefalšovaná slovenská slivovica by aj s ním poriadne zatriasla. Škótska whisky je proti našej slivovici len obyčajná mydlová voda.
Jeho tretia manželka Melánia vraj pochádza zo Slovinska. Môžeme byť hrdí na naše Slovanky, zapáčia sa aj namysleným západniarom.
Ja by som nemohol byť prezidentom. Som introvert. Ťažšie nadväzujem známosti. O ženách ani nehovorím. Na hrade by mi chýbala prvá dáma. Ale zase by sme ušetrili na štátnom rozpočte. Aj taký Trump by vedel rozprávať, čo taká prvá dáma stojí štátnu pokladnicu. To ale zo mňa nehovorí nejaký provinčný zaostalý názor. Uznávam aj exkluzívne módne prehliadky s drahými róbami. Veď čo iné môže potešiť oko hrdého manžela ako pekne oblečená žena? Vždy je to lepšie, skrášľovať ženy, ako vydávať prostriedky na zbrojársky priemysel. Asi som vo svojich úvahách zašiel až do nesúvisiacich detailov.
To ale neznamená, že ti zase niekedy v blízkej budúcnosti nenapíšem.

Alexander Scholz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

1 Comment
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alexander Scholz
Alexander Scholz
17 days ago

 Dobrý deň, pán Kupecký,
 ďakujem Vám za Vašu obetavú prácu v prospech humoristickej
 tvorby na stránkach Humorikonu. Niečo pripravím aj na prípadné skrátené pokračovanie z mojej knižnej zbierky.
S pozdravom Alexander Scholz