Dnes aktuálne slovenský humorista, profesionálny karikaturista Ľubomír Kotrha

Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 sa konajú od 20. novembra – 18. decembra v Katare. Ide o prvý futbalový šampionát, ktorý sa koná v arabskom svete a zároveň v krajine s moslimskou väčšinou.
Turnaj sa bude odohrávať na ôsmich štadiónoch v piatich mestách. Finále sa uskutoční na Lusail Iconic Stadium v meste Lusail s kapacitou 80-tisíc divákov.
Obhajcom titulu je Francúzsko, ktoré pred štyrmi rokmi porazilo vo finále Chorvátsko 4:2. Bronz obhajujú futbalisti Belgicka. MS vo futbale sa hrá poslednýkrát s 32 mužstvami. Na nasledujúci šampionát už postúpi 48 mužstiev organizácie FIFA. MS vo futbale v Katare sa zúčastní 32 tímov rozdelených do ôsmich skupín. V nich sa hrá systémom každý s každým, a teda jedno mužstvo odohrá v skupine tri zápasy. Prvé dva tímy si zabezpečia postup do osemfinále. V play-off sa hrá vyraďovacím systémom na jeden zápas, porazené mužstvo teda na turnaji končí. Víťaz semifinále postupuje do boja o titul majstra sveta. Porazené mužstvá si zahrajú o bronz.

Túto svetovú udalosť (keďže futbal je najpopulárnejším kolektívnym športom) neobídu vďaka Ľubovi Kotrhovi ani humoristi svojím humoristickým nadhľadom. Navyše, treba zdôrazniť, že autor karikatúr Ľubo  Kotrha z Trenčína bol v mladosti veľmi talentovaným futbalistom no napokon sa dal na cestu úspešného výtvarného umelca. Tu tiež dosahuje veľmi dobré špičkové výsledky a žne i domáce a medzinárodné úspechy, no príjmy z honorárov mu Ronaldo či Messi môžu len závidieť…


Momír Vašič, Srbsko:
A v politike často padajú góly z ofsajdu.
Hra bez gólov je ako láska bez sexu.
Od zavedenia VAR nie sú vraj peniaze na rozhodcov.
V zdravom tele zdravá myseľ a v dobrom transfere dobrý zisk.
Sme dobrí v športe, pretože máme len chlieb a hry.

Ľubo Kotrha

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments