Dnes aktuálne slovenský „Messi“, karikaturista Ľubomír Kotrha

Po karikaturistovi Vladimírovi Pavlíkovi ďalší slovenský  „Messi“ Ľubomír Kotrha

Ťažko porovnávať neporovnateľné. Pretože po likvidácii Roháča nemáme žiadny slovenský (color) satiricko-humoristický časopis. Napríklad taký, akým je po teroristickom útoku známy francúzsky satiricko-humoristický týždenník Charlie Hebdo, či anglický II giovrnale di Libex a tak by som mohol pokračovať v menovaní ďalších štátov, v ktorých sa okrem politiky sa patrične venujú aj kultúre. Samozrejme, myslíme predovšetkým na humor a satiru (slovenskí autori) ktoré sú našou osobnou doménou, pretože sa usilujeme o zachovanie a propagáciu tohto druhu kultúry. Nebudeme sa teraz obšírne venovať tejto kategórii, pretože naša snaha (Humorikon) má širšie chápadlá a všetky ďalšie úspechy si možno vyhľadať v našom archíve.
V dnešnom príspevku chceme predstaviť medzinárodný úspech nášho ďalšieho slovenského autora – Ľubomíra Kotrhu. O medzinárodných úspechoch karikaturistu Vladimíra Pavlíka z Nového mesta nad Váhom sme už viac razy písali, no akosi sme „zabudli“, futbalovou terminológiou povedané na ďalšieho nášho „Messiho“. Je ním, čitateľom Humorikonu dobre známy karikaturista Ľubomír Kotrha.
Organizátor spomínaného anglického časopisu oslovil Ľubomíra Kotrhu, ktorý je karikaturistickou špičkou (i legendou zároveň) u nás, ako i ďalšie stovky karikaturistov z celého sveta, aby do redakcie zaslali kresby na tému „Sloboda“. Odborná porota, pozostávajúca najmä z členov redakčného kolektívu, následne vybrala cca 50 najlepších autorov, respektíve ich kresieb, ktoré zaradila do katalógu a samostatnej knihy. Tieto víťazné kresby z celého sveta na danú tému prinášame spolu s kresbou nášho autora a s diplomom, ktorý Ľubomír Kotrha  obdržal.

Ľubo Kotrha

 

 

Ľubomír Kotrha

—————————————————–—-————————————————————

Ešte stále môžete poukázať na podporu Humorikonu 2% z dane. Sme registrovaní na daňovom úrade…

Potrebné údaje: IČO: 42120977
Súpisné orientačné číslo: 1723/3

PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, zaznamenali sme vyše 22 000 vzhliadnutí !!!
Môžete tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499

Ďakujeme!
————————————————————————————————————————

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.