Dnes aktuálne z Kremnických gagov Vladimír Pavlík a Milan Kupecký

V Kremnici sa konali počas troch víkendových dňoch, vrátane dňa osláv 75. výročia SNP, tradičné Kremnické gagy.

Tak ako iné, podobné hromadné podujatia bolo aj toto poznačené koronavírusom. Pre náš Humorikon je pozoruhodné a zaujímavé, že sa na ňom prezentovali súčasní poprední slovenskí karikaturisti a pravidelní i občasní prispievatelia do Humorikonu, konkrétne Ľubomír Kotrha, Vladimír Pavlík, František Mráz, Bruno Horecký a Roman Sika, ktorých tvorba bola doplnená obrázkami zahraničných autorov, najmä z minulých ročníkov. Téma bola aktuálna – Covid 19. Traja naši karikaturisti Vladimír Pavlík, Bruno Horecký a Roman Sika, mali príležitosť aj osobne sa prezentovať svojimi karikatúrami na vopred určenom plátne. Všetky kresby boli vydražené a zisk z nich bil určený na charitu. Okrem toho naši karikaturisti, spolu s niekoľkými ďalšími kreslili aj na veľko rozmerné plátno a tieto ich obrázky boli archivované v kremnickom múzeu, ktoré bolo súčasťou podujatia.
Pikantériou dňa bola účasť na podujatí slovenskej ministerky kultúry Natálie Milanovej, ktorej karikaturisti i organizátori darovali spoločnú kresbu. Po skončené tohto 39. ročníka Kremnických gagov vyslovili organizátori presvedčenie, že jubilejný štyridsiaty ročník bude na budúci rok veľkolepejší a bohatší a že už nás prestane prenasledovať tohoročná pandémia! Celkom na záver boli citované slová českého velikána a humoristu Karla Čapka, že – Humor je soľou zeme a kto je ním dobre presolený, vydrží dlho čerstvý!

 

 Pripravili: Vladimír Pavlík (obrázky) a Milan Kupecký (redakčne)

—————————————————–—-—————————————————————————————-
PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, zaznamenali sme vyše 21 000 vzhliadnutí !!!
Môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499

Ďakujeme!
————————————————————————————————————————

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.