Dnes Karol Fajnor kandidát na post primátora Bratislavy

Barbarský karcinogén zvaný ANTIRUSIZMUS začína nadobúdať obludné rozmery

Bráňme si Slavín pred kultúrnym barbarstvom!

Tlupa barbarov okolo Štefančíkovej, Kusej, Koklesovej, Grusku, Stankeho, Kemku, Mesežnikova, Strassera a s pol. pokračuje v útoku na posvätné miesto boja proti fašizmu,- na Slavín.
K tejto nekultúrnej pseudointelektuálnej spodine sa – ako inak, – pridáva aj slniečkársky pseudo-primátor Vallo. Demagógovia a pro-americkí oportunisti medzi časom zmocneli, – pod svojou chrapúnskou petíciou za zhasnutie Slavína a za diskusiu o jeho „budúcnosti“ získali k pôvodným 1200 podpisom ďalších 600 podpisov. Spolu 1800 podpisov. To je asi 0,4 percentá obyvateľov Bratislavy alebo 0,03 percent občanov celej SR.
Prečo celej SR? Pretože Slavín nie je vlastníctvom Valla, nie je vlastníctvom bratislavských slniečkárov. Bratislava je vlastníctvom všetkých Slovákov, lebo je to ich hlavné mesto. A Slavín je NÁRODNÁ kultúrna pamiatka, nie akási prešpurácka kuriozita. Bratislavskí slniečkári sú málo početná, množstvenne zanedbateľná ale veľmi dobre organizovaná skupina. Majú peniaze (odkiaľ asi?), majú na svojej strane takmer všetky médiá, majú pod palcom stredné a vysoké školy a teda aj ľahko regrutovateľnú masu menej rozhľadených študentov. Sú schopní zorganizovať – za podpory médií, – hlučnú pouličnú výtržnosť. Preto ich netreba podceňovať.
Tlupe kultúrnych neandertálcov najviac prekáža socha Červenoarmejca so sovietskou zástavou a pozlátenou päťcípou hviezdou. Vraj je to symbol ruskej imperiálnej rozpínavosti. Aká úbohosť v znalosti nedávnej histórie! V prvej fáze „diskusie“ o Slavíne by preto radi odpíliť zo sochy aspoň tú hviezdu, možno aj zástavu a možno aj Trizuljakovu sochu celú. Čo bude v ďalšej fáze ? Nahradí sovietskeho vojaka socha banderovca s banderovskou zástavou a banderovským trojzubcom? Alebo sa hneď navrhne Slavín zbúrať a rozšíriť tak priestor pre neďalekú rezidenciu britského veľvyslanca resp. pre americkú ambasádu ? (Veľvyslanec USA by tak mohol do práce chodiť pešo…).
V jednom inak relatívne demokratickom médiu bol publikovaný článok, nenápadne propagujúci proti-slavínový zámer kulturálnych barbarov. Diskusiu k nemu prezieravo zrušili. Nahradili ju anketou čitateľov o ich postoji k danej veci. V čase písania tohto blogu boli proti zhasnutiu Slavína TRI ŠTVRTINY čitateľov! Nestačí? Tak k tomu pripočítajte vyše 5900 + vyše 4400 = 10 300 čitateľov dvoch blogov, ktoré som nedávno k problematike Slavína napísal. Čo je viac: 1800 alebo 10 300? Verím, že sa po prečítaní tohto článku priklonia na
stranu obrancov Slavína ďalší kultúrne a anti-fašisticky cítiaci Slováci.
Slováci, bráňme si Slavín. Bráňme miesto, ktoré symbolizuje spoločný boj všetkých slovanských národov proti germánskemu nacizmu a fašizmu. Slavín je preto Slavín (a nie napr. „Rusín“), lebo je postavený na pamiatku a večnú slávu všetkých Slávov: Rusov, Ukrajincov, Bielorusov, Poliakov, Rusínov, židovských a moslimských rusko-sovietskych vlastencov…všetkých príslušníkov Červenej armády (nie Ruskej), čo bojovali a zomierali nielen za svoju vlasť ale aj za nový obraz Európy, zbavený prízrakov nacizmu a fašizmu.
Priatelia, ak nechceme, aby sa fašizmus do Európy vrátil, bráňme si symbol antifašizmu. Bráňme si NÁŠ SLAVÍN!

Karol Fajnor

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments