DNES PETER RÁZUS Z PREŠOVSKEJ ROZVOJOVEJ AGENTÚRY

Prešovská rozvojová agentúra Kultúrna Terra Incognita už päť rokov spolupracuje s nórskymi partnermi na vzájomnom poznávaní slovenskej a nórskej kultúry hlavne v oblasti výmeny skúseností kultúrnych aktérov, oblasti artmarketingu, občianskom vzdelávaní a výstav kresleného humoru . Novou inštitúciou , ktorá sa zapojila do multilaterálneho kultúrneho partnerstva Free Feeling zameraného na ochranu slobody slova a tvorby autorov je inštitúcia Hafnaborg , ktorá sa orientuje okrem výstav aj na workshopy, vzdelávanie a prezentácie umelcov rôznych žánrov, pôsobiaca v Hafnarfjorðuru, treťom najväčšom meste Islandu. „Projekt „Free Feeling“ je podporený z programu Active Citizens Fund – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“.
Nedávno sme vám v rámci Terra Inkognita predstavili málo známy islandský kreslený humor, ktorý prezentovali autori Elín Elísabet Einarsdóttir a Hugleikur Dagsson. Dnes vám prinášame karikatúry rumunského autora Ignata Mihaiho z vernisáže výstavy, ktorá sa uskutoční zajtra v centre nezávislej kultúry v Prešove. 

Peter Rázus

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.