Kniha Aforizmov v maďarčine

Milan Kupecký vydáva svoju celoživotnú zbierku vlastnuých aforizmov i v maďarčine

Milan Kupecký publicista, de elsősorban humorista. A humor iránti vonzalmát a kötelező katonai szolgálat alatt fedezte fel magában. Levelező-szerzőként részesévé vált különféle szórakoztató műsoroknak, írásait irodalmi folyóiratok közölték. Több évig a járási hetilap szerkesztőségében dolgozott mint sportszerkesztő, később a Hlas ľudu kerületi lap kihelyezett munkatársként dolgozott, majd a Roľnícke noviny tudósítójaként folytatta. Az ún. „bársonyos forradalom” után rövid ideig az „Új Rohács“ főszerkesztőként is tevékenykedett. A kötetbe a szerző több év termését gyűjtötte össze – nosztalgikus emlékektől, rövid szatirikus írásokon át az aforizmákig.
Milan Kupecký je publicista, ale predovšetkým humorista. Humoristickú strunku objavil v sebe počas základnej vojenskej služby. Ako autor-dopisovateľ prispel do mnohých humoristických relácií, jeho texty uverejnili literárne časopisy. Mnohé roky působil v rôznych redakciách. Najskôr ako športový redaktor v novozámockých
okresných novinách, potom ako dlhoročný vysunutý redaktor krajského denníka Hlas ľudu a neskôr v Roľníckych novinách.
Po tzv. „Nežnej“ bol krátky čas aj šéfredaktorom v Novom Roháči. A keď tento titul skrachoval, ako známy humorista, verný „roháčovec“, pokúsil sa ho zachrániť, hoci márne, vo vydavateľstve Komárňanské tlačiarne. Po jeho opätovnom zániku sa ako fanatik, pokúsil opäť o nemožné, – vydávať časopis pod názvom Extra Roháč na vlastné náklady, spolu s niekoľkými poprednými slovenskými píšucimi i kresliacimi humoristami, tiež fanatikmi.
Avšak opäť márne. Tento dlhoročný profesionálny celoslovenský satiricko-humoristický časopis, do ktorého dlhé roky sám prispieval, následne defi nitívne zanikol. V aktívnom autorovi Milanovi Kupeckom zostali už iba nostalgické spomienky a kopa jeho vlastných satirických myšlienok, ktoré by mumali na sklonku kariéry, a pred blížiacimi voľbami, vďaka pochopeniu a podpore viacerých priateľov, najmä podnikateľov teraz vyjsť knižne.
Sú to aforizmy osvedčené, rozdelené do jednotlivých kapitol. Mimochodom
autor plánuje, ak sa mu podarí získať sponzora vydať knižne tieto svoje výtvory aj v maďarčine a tiež satiricko – humoristické aforizmy so športovou tematikou, vrátane poviedok.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.