Knihy z humoristickej tvorby

Milan Kupecký: Tak si tu žijeme | Jozef Bily: Od Adama po žinčicu | Lajo Kupkovič, Vlado Javorský, Lojzo Marsina, Ľubor Hallon: Žilinčania po 800(+10) rokoch

 

Milan Kupecký: Tak si tu žijeme

Po publikácii Čo vŕta Milanovi Kupeckému v hlave, ktorá je vyše päťdesiatročnou zbierkou už publikovaných myšlienok, čiže možno povedať osvedčených aforizmov (kniha vyšla aj v maďarčine), knihe so športovou tematikou s názvom Spoza čiary a do tretice Pohľad na životné prostredie očami humoristov Milana Kupeckého a Vlada Pavlíka, je na svete ďalšia satirická kniha. Milan Kupecký ju pripravil spolu s niekoľkými karikaturistami. Popri jeho aktuálnych satirických myšlienkach do nej kresbami prispeli Vladimír Pavlík, Ľubomír Kotrha, Bruno Horecký, František Mráz, Andrej Mišanek, Vladimír Javorský, Miroslav Ďurža, František Bojničan, Vojtech Haring, Ľubomír Radena, Ľubomír Juhás, Pavol Švancár, Peter Žifčák, Ladislav Belica, Andrej Sekela a P. M. Kubiš.
Vydavateľstvo H+S, Nové zámky

Jozef Bily: Od Adama po žinčicu
Ak nechcete nikde meškať, nikde nechoďte, radí Jozef Bily. Je to, samozrejme, rada s dávkou humoru, jeden z aforizmov, ktorý známy zvolenský humorista a bývalý stredoškolský učiteľ a dlhoročný riaditeľ gymnázia, zaradil do svojej najnovšej knihy. Svoju už sedemnástu knihu autor nazval  Od Adama po žinčicu; aforizmy sú v nej radené podľa abecedy. Sú to akési životné postrehy, z mnohých cítiť sarkazmus aj filozofický rozmer.
Vydavateľstvo elfa, s. r. o., Košice, 2018

Vyberáme zopár myšlienok:
V mieri sa tiež bojuje. O korytá.
Ľudia sa správajú ponížene, kým ich nepovýšia.
Veta kritizujúca šéfa je väčšinou nevyslovená myšlienka.
Nenávisť na rozdiel od lásky je vždy opätovaná.
Truhla sa robí z dosák, ktoré znamenajú druhý svet.
Ľudia, ktorí sedia doma, sa vo svete nestratia.
Mužský striptíz je, keď sa Adam ocitne v Evinom rúchu.
            Milan Kupecký

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments